ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi uvoľňuje Android 10 pre ďalší populárny smartfón

Prvotná distribučná fáza aktualizácie nadstavby MIUI 11 sa začína už v týchto dňoch

Najnovšia verzia nadstavby MIUI 11, ktorá je postavená na mobilnom operačnom systéme Android 10, sa konečne dostáva aj na jeden z najpopulárnejších smartfónov posledných mesiacov – model Xiaomi Mi 9 Lite, ktorý bol predstavený iba na jeseň minulého roka. Ak patríte medzi fanúšikov spoločnosti Xiaomi, iste viete, že model Mi 9 Lite je medzinárodnou verziou smartfónu Mi CC9, ktorý je určený výhradne pre ázijský trh. Keďže spomínaný smartfón vo svojej „domovine“ aktualizáciu obdržal už v predošlých týždňoch, príchod najnovšej aktualizácie aj na smartfón Mi 9 Lite bol iba otázkou času, informuje zahraničný portál Gizchina.com.

MIUI 11 konečne prichádza aj na Mi 9 Lite

Ako informuje spomínaný zahraničný portál, najnovšia aktualizácia na MIUI 11 je súčasťou firmvérovej verzie s označením V11.0.1.0.QFCMIXM, ktorá je už v týchto momentoch dostupná pre vybranú hŕstku používateľov. Tradične, spoločnosť Xiaomi v prvej fáze sprístupní túto aktualizáciu iba obmedzenému množstvu používateľov, na ktorých „otestuje“ finálnu verziu aktualizácie. Ak sa aktualizácia osvedčí a nebude spôsobovať žiadne problémy, časom bude distribuovaná aj pre ďalších používateľov. Za zmienku určite stojí, že súčasťou spomínanej firmvérovej verzie je aj nedávna februárová bezpečnostná aktualizácia.

Aktualizácia by mala byť sprístupnená automaticky

Ak aktualizácia ešte nie je dostupná na vašom smartfóne, nemusíte sa ničoho obávať. Ako sme už uviedli vyššie, aktualizácia je distribuovaná vo viacerých fázach a v prvej vlne bude dostupná iba pre vybraných používateľov. V prípade, že je aktualizácia dostupná aj pre vaše zariadenie, určite budete informovaní prostredníctvom upozornení. Samozrejme, ak máte vypnuté automatické aktualizovanie zariadenia, budete si ju musieť vyhľadať ručne.

Všetky dôležité informácie o nadstavbe MIUI 11 nájdete priamo na našom webe. Neviete, či je aktualizácia dostupná aj pre vaše zariadenie? Celý zoznam smartfónov, ktoré umožňujú aktualizáciu na najnovší Android 10, nájdete v našom nedávno zverejnenom zozname.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky