SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi uvoľnilo funkciu „Screen Combo“ pre prvý smartfón. Ide o funkciu, ktorá prináša desktopový režim

Xiaomi uvoľnilo pre zariadenia Mi 10 Ultra funkciu Screen Combo, ktorá umožňuje pracovať so smartfónom v desktopovom režime

Zrkadlenie smartfónu je jednou zo žiadaných funkcií, ktorou v súčasnosti disponuje viacero modelov zariadení. Aktuálne je dostupnou pre väčšinu zariadení pomocou externých aplikácií, avšak bez možnosti širších interakcií. V súčasnosti touto funkciou s rozšírenými možnosťami interakcií disponujú hlavne telefóny spoločností Huawei a Samsung. Spoločnosť Huawei túto funkciu predstavila spolu s predstavením nadstavby EMUI 11. Volá sa Multi-Screen Collaboration 3.0. Samsung za týmto účelom využíva zas aplikáciu Váš telefón od spoločnosti Microsoft. Rovnako, ako konkurencia, tak ani Xiaomi nechce zostať pozadu. Portál xiaomiadictos.com poukazuje na uvoľnenie tejto funkcie pre zariadenie Xiaomi Mi 10 Ultra s čínskou verziou ROM.

„Screen Combo“

Nová funkcia, na ktorej spoločnosť Xiaomi aktuálne aktívne pracuje sa volá Screen Combo. Aktuálne ju spoločnosť uvoľnila pre zariadenie Mi 10 Ultra. Ide o smartfón, ktorý je aktuálne dostupným len na ázijských trhoch. V minulosti sme ju však mohli vidieť v testovom režime aj na smartfónoch Mi 9, Mi 9 Pro, či Redmi K20 Pro. Je tak vysoko pravdepodobné, že bude dostupnou aj pre s staršie modely smartfónov, a nie len pre súčasné vlajkové zariadenia.

Čo  to vlastne funkcia Screen Combo je? Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá umožňuje využívanie smartfónu v desktopovom režime po jeho pripojení k počítaču. Funkcia umožňuje okrem samotného zrkadlenia smartfónu, aj pracovať s aplikáciami, ktoré sú nainštalovanými v zariadení. Ide o vcelku užitočnú vlastnosť v prípade, ak pracujete s väčšími súbormi.

Okrem iného by funkcia mala slúžiť aj na rýchly prenos súborov medzi zariadeniami prostredníctvom jednoduchého pretiahnutia súborov z PC do smartfónu.

Ako sme už však vyššie spomínali, tak ide o funkciu, ktorá je aktuálne dostupnou len v Číne. Zároveň treba dodať, že nie sú známe informácie, ktoré by prezrádzali časový rámec sprístupňovania tejto funkcie pre ďalšie regióny a zariadenia. Môžeme však očakávať, že by sa tak mohlo stať na prelome tohto a budúceho roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close