Xiaomi

Xiaomi uvažuje o smartfóne so solárnym panelom

Xiaomi uvažuje o smartfóne so solárnym panelom. Odhaľuje to patent spoločnosti z minulého roka, ktorý prezrádza viac informácií.

Čínska spoločnosť Xiaomi každý rok vydáva veľké množstvo modelov smartfónov, od tých  najjednoduchších až po zaujímavejšie smartfóny vyššej kategórie a dokonca aj herné zariadenia. Vďaka dobrému pomeru cena / kvalita sa spoločnosť stala v relatívne krátkom čase dôležitým globálnym hráčom. Tentokrát Xiaomi pracuje na ďalšom zaujímavom zariadení z kategórie inovatívnych. Portál Letsgodigital.org poukazuje na patent spoločnosti, ktorý zachytáva smartfón so solárnym panelom.

Xiaomi rozmýšľa nad smartfónom so solárnym panelom

Patentová žiadosť spoločnosti bola podaná ešte v  minulom roku. Zachytáva zariadenie, ktorého predná strana je vybavená plným displejom bez dodatočných výrezov pre selfie kameru. Zariadenie zároveň nemá vysúvaciu kameru a ani dedikované miesto pre skener odtlačkov prstov. Z toho možno usudzovať, že výrobca smartfónov chce vybaviť zariadenie vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji, vrátane prednej kamery umiestnenej pod displejom. To by nebolo ani žiadnym prekvapením. V súčasnosti sú už skenery odtlačkov prstov v displeji realitou a zároveň je známa informácia, že spoločnosť pracuje na prinesení technológie umožňujúcej umiestnenie  kamery pod predným panelom  do reálneho života.

Zaujímavejšia je však zadná strana zariadenia. Okrem kamier a blesku je totiž vybavená solárnym panelom, ktorý by mal umožniť zariadeniu nabíjanie pomocou slnečnej energie.

Xiaomi smartfon so solarnym panelom
Zdroj: letsgodigital.org

V  súčasnosti nie je známe či spoločnosť Xiaomi takýto telefón vôbec vydá. Na druhej strane táto technológia nie je neznámou vo svete mobilných zariadení. Nie je však ani rozšírenou. V priebehu minulého roka ruský výrobca Caviar vydal zariadenia iPhone X Tesla, ktoré je vybavené solárnymi panelmi.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Čístá energia Solárny panel Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close