SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi upravuje svoj zoznam podporovaných zariadení pre Android 12: Aké zmeny nás čakajú?

Android 12 prinesie množstvo noviniek, ktoré potešia mnoho zariadení. Ktoré sa však v súčasnosti nachádzajú na zozname podporovaných modelov?

Android 12 bude pre smartfóny asi jednou z najväčších a najvýznamnejších zmien systému za posledné roky. Nový systém chystá naozaj veľký redizajn systému, ale i množstvo nových funkcií. O to viac sa na ne tešia i majitelia smartfónov od spoločnosti Xiaomi, ktorí už poznajú zoznam podporovaných zariadení, ktoré budú na nový Android aktualizované. Aj ten sa však s časom mení a pohľad na aktualizovaný zoznam nám prináša portál Xiaomiadictos.com. Nájdete tam aj ten svoj smartfón?

Testovanie prebieha na viacerých smartfónoch

Zmeny v postavení smartfónov čo sa týka podpory systému Android 12 nenastávajú. Čo však môžeme pozornovať je zmena pozície obľúbeného modelu z minulého roku. Poco F2 Pro sa v súčasnosti nachádza medzi modelmi, na ktorých prebieha interné testovanie systému. Okrem neho sa na tomto mieste po novom nachádzajú i modely ako Redmi K30 Pro a Redmi K30 Zoom.

Všetky 3 modely sa tak nachádzajú medzi vlajkovými smartfónmi spoločnosti, ktoré môžu očakávať novú verziu systému Android prednostne. Vzhľadom k výbave a obľúbenosti modelov môžeme však skonštatovať, že si modely toto miesto zaslúžia.

Ktoré zariadenia Android 12 získajú?

Len pred niekoľkými dňami sa predbežný zoznam podporovaných zariadení pre nový Android 12 menil. Dobrá správa mierila medzi majiteľov modelu Redmi 9T, ktorý sa objavil na zozname zariadení, ktoré model získajú. U nás nedostupné smartfóny Poco C3, Poco M2 a Poco M2 Reloaded naopak prešli na zoznam zariadení, ktoré najnovšiu „dvanástku“ nezískajú. Ako teda vyzerá súčasný plán? Pozrite sa zoznam podporovaných zariadení nižšie.

Ako môžete vidieť, zoznam podporovaných zariadení je poriadne dlhý. A i keď nejde o oficiálny zoznam spoločnosti Xiaomi a ani ňou nie je schválený, zoznam nám prináša tím Xiaomiui, ktorý veľmi úzko spolupracuje s čínskym Xiaomi a získava interné informácie ohľadom aktualizácií.

Našli ste na zozname i svoj model? A na akej verzii systému momentálne „bežíte“? Nezabudnite sa s nami podeliť v komentároch spolu so svojím zariadením!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close