SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ukončuje rady smartfónov Mi Max A Mi Note

Xiaomi oznamuje, že končí so zariadeniami z produktovej línie Mi Max a Mi Note. Namiesto nich sa bude sústreďovať na telefóny zo série Mi 9, CC a Redmi

Spoločnosť Xiaomi ukončuje výrobu smartfónov z produktových línií Mi Max a Mi Note. Oznámil to CEO spoločnosti Lei Jun prostredníctvom sociálnej siete Weibo.

Koniec znamená začiatok niečoho nového

Lei Jun v rámci oznámenia, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Weibo sa vyjadril aj k dôvodom prečo sa tak rozhodli. Vo všeobecnosti však produktovú líniu zariadení chcú rozdeliť na dve skupiny smartfónov – Xiaomi a Redmi.

V prípade  Xiaomi telefónov spoločnosť sa bude sústreďovať na telefóny zo série Mi 9, Mi Mix, biznis kategóriu zariadení a na CC telefóny (telefóny Meitu, ktorých cieľovou skupinou sú mladí ľudia narodení v 90-rokoch). Lei Jun ich zároveň nepriamo zaraďuje medzi prémiovejší segment. Na rozdiel od telefónov Redmi, ktoré charakterizuje ako zariadenia s vysokou kvalitou a nízkou cenou. Spoločnosť sa chce v prípade značky Redmi sústreďovať na produktovú líniu zariadení Redmi 7 a K20.

Zariadenia z produktovej línie Mi Max a Redmi Note sa vyznačovali veľkosťou displejov. V prípade Mi Max zariadení mohli byť telefóny kludne zariadenie aj do kategórie Phabetov. Jednalo sa primárne o produkty, ktoré mali konkurovať spoločnosti Samsung, ktorá stojí za zariadeniami Note.

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Xiaomi Xiaomi Mi Mix Xiaomi Mi Note

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close