Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ukazuje vynovený Tmavý režim 2.0, ktorý nájdeme v MIUI 12

Xiaomi prezrádza niekoľko nových vlastností Tmavého režimu 2.0

Spoločnosť Xiaomi v priebehu včerajšieho dňa potvrdila predstavenie novej nadstavby MIUI 12, ktorá sa bude konať po boku predstavenia smartfónu Mi 10 Youth Edition. Stane sa tak 27. apríla, teda v najbližší pondelok. Xiaomi v spojitosti s pripravovanou nadstavbou zverejnilo aj niekoľko ďalších informácií týkajúcich sa nového Tmavého režimu 2.0, o ktorom sme mohli v minulosti čítať viacero špekulácií. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Pôvodný Tmavý režim bol predstavený ešte začiatkom roka 2019 spolu s nadstavbou MIUI 10, neskôr bol v nadstavbe MIUI 11 vylepšený a nebude tomu inak ani príchodom MIUI 12. V súčasnosti Tmavý režim nepodporuje všetky natívne aplikácie a podobne je tomu aj v prípade aplikácií tretích strán. To by sa malo aspoň čiastočne zmeniť. Xiaomi prezradilo, že nový režim vo verzii 2.0 bude podporovať 42 systémových aplikácií a 20 mainstreamových aplikácií. V skutočnosti ich však bude oveľa viac.

Xiaomi ďalej hovorí, že nový tmavý režim bude využívať nelineárnu konverziu farebného priestoru LAB a HSV, aby používateľom v 100+ aplikáciách ponúklo prirodzený a príjemný vizuálny zážitok. V prípade, ak Tmavý režim bude vypnutý, tak všetky aplikácie sa vrátia do pôvodného režimu.

MIUI 12_Tmavy rezim 2.0
Zdroj: gizmochina.com

Ďalšou novinkou bude tlmenie tapety telefónu na úrovni pixelov vrátane simulácie prirodzených scenárov deň a noc. V praxi to znamená, že farebnosť rozhrania systému sa bude lepšie prispôsobovať okolitému prostrediu. Okrem iného sa bude automaticky prispôsobovať aj kontrast a tiež sa bude prispôsobovať písmo.

Nateraz si však budeme musieť ešte počkať na ďalšie informácie ohľadne ostatných vlastností MIUI 12.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close