SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi údajne pracuje na vlajkovom smartfóne so 144 Mpx senzorom zadného fotoaparátu

Adeptami sú podľa najnovších informácií hneď dva modely - Xiaomi Mi 10S Pro alebo Mi CC10 Pro

Rok 2020 bude pre svet smartfónov naozaj prelomový a to najmä v oblasti fotografickej výbavy tohtoročných vlajkových, ale aj bežných smartfónov. Výrobcovia siahajú po stále väčších kalibroch čo sa rozlíšenia hlavných snímačov fotoaparátov týka. Aktuálnymi vodcami v tejto oblasti sú smartfóny Xiaomi Mi 10 Pro a Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, ktorých cenovky nie sú zrovna najnižšie. Najnovšie informácie však naznačujú, že si pre nás výrobcovia chystajú ešte väčšiu fotografickú pecku, ktorú však najprv predstaví obľúbený čínsky výrobca elektroniky – spoločnosť Xiaomi.

Hlavný snímač fotoaparátu s rozlíšením až 144 Mpx ešte tento rok

S najnovšími „overenými“ informáciami prišiel len nedávno leaker vystupujúci pod prezývkou Sudhanshu. Ten na sociálnej sieti Twitter zverejnil informáciu, že spoločnosť Xiaomi aktívne pracuje na smartfóne so snímačom fotoaparátu s neuveriteľným rozlíšením až 144 Mpx.

Adeptov, ktorí by s touto technológiou mohli prísť, je podľa úsudku spomínaného leakera hneď viacero. Jedným z nich je aj vylepšená verzia len nedávno predstaveného smartfónu Mi 10 Pro, ktorá by mala niesť označenie Mi 10S Pro. Druhým adeptom je zas smartfón Mi CC10 Pro. Viacero používateľov sociálnej siete Twitter však poukázalo na fakt, že spoločnosť Xiaomi už dlhšiu dobu pracuje na ďalšom smartfóne zo špičkovej série Mi Mix, ktorý by mohol byť predstavený ešte v tomto roku a mohol by niesť označenie Mi Mix 4, poprípade Mi Mix 2020. Aké zariadenie bude nakoniec vybavené touto technológiou je tým pádom nateraz naozaj hádankou.

Čím viac megapixelov, tým lepšie?

Aktuálne nie je príliš jasné, prečo sa výrobcovia uberajú cestou čo najväčšieho počtu megapixelov. Väčšina technologických odborníkov sa už dlhšiu dobu zhoduje na tom, že aktuálne najlepším snímačom pre smartfóny je 64 Mpx snímač od spoločnosti Sony, ktorý bol už niekoľkokrát označený ako víťaz pri porovnávaní so 108 Mpx senzorom od Samsungu. Veľkou záhadou je taktiež to, od koho plánuje spoločnosť Xiaomi spomínaný 144 Mpx snímač odoberať. Aktuálne jediným vývojárom a výrobcom podobného snímača je spoločnosť Samsung. Model z Južnej Kórey však ponúka rozlíšenie až 150 Mpx. Je však vysoko pravdepodobné, že ide o prototypy na oboch stranách a výsledný počet Mpx zistíme až tesne pred predstavením prípadnej novinky, teda ak sa naozaj potvrdí spolupráca medzi Xiaomi a Samsungom aj v prípade ďalšieho pripravovaného vlajkonosiča.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close