ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sprístupňuje Android 10 pre jeden zo starších smartfónov

Xiaomi sprístupňuje Android 10 pre Xiaomi Mi A2 Lite. Ide o smartfón z programu Android One, ktorý bol predstavený v prvej polovici roka 2018.

Koncom februára sme Vás informovali, že spoločnosť Xiaomi začala s distribúciou Androidu 10 pre zariadenia Redmi Note 8 Pro a Xiaomi Mi A3. Najnovšie sa do rodiny zariadení s dostupnou aktualizáciou, ktorá prináša najnovšiu verziu Androidu zaraďuje ďalší smartfón, ktorý bol predstavený ešte v prvej polovici roka 2018.

Android 10 je dostupný už aj pre Mi A2 Lite

Spoločnosť Xiaomi prostredníctvom svojho oficiálneho blogu mi.com oznámila, že sprístupňuje najnovšiu verziu Androidu pre zariadenie Xiaomi Mi A2 Lite. Ide o zariadenie, ktoré je zapojené do programu Android One.

Xiaomi Mi A2 Lite_Android 10
Zdroj: mi.com

Aktualizácia nesie kódové označenie V11.0.2.QDLMIXM (Android 10) a je dostupná prostredníctvom OTA (Over the Air). V prípade, ak disponujete týmto zariadením, tak Vám odporúčame navštíviť sekciu Nastavení smartfónu > O telefóne > Systémové aktualizácie.

Nová verzia Androidu 10 prináša viacero vylepšení, ktoré ocenia obzvlášť používatelia čistého Androidu bez MIUI nadstavby. Nový Android prináša napríklad nové prepracované nastavenia súkromia, ovládanie gestami, podporu natívneho tmavého režimu a ďalšie vylepšenia.

Smartfón Xiaomi Mi A2 Lite bol pôvodne predstavený s Androidom 8 (Oreo), ktorý bol neskôr aktualizovaný na Android 9 (Pie) a v súčasnosti dostáva aktualizáciu na Android 10. Medzi ďalšie zariadenia, na ktoré môžeme očakávať v blízkej budúcnosti aktualizáciu s Androidom 10 patria smartfóny z produktovej línie Redmi 7.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close