ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sprístupnilo prvú beta verziu MIUI založenú na Androide 12

Android 12 konečne prichádza do prvého Xiaomi smartfónu, zatiaľ len v beta verzii. Odhaľuje nám viacero informácií o aktualizácii pre Európu.

Operačný systém Android 12 bol predstavený len pred niekoľkými týždňami a už teraz máme informácie o prvých smartfónoch, ktoré aktualizáciu získajú. Už teraz poznáme predbežný zoznam smartfónov od Xiaomi, Redmi a Poco, ktoré novú „dvanástku“ od Googlu získajú. Známy leaker Kacper Skrzypek nám však teraz prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že práve čínsky gigant momentálne vypustil systém Android 12 pre svoj vlajkový model Mi 11. Aktualizáciu však zatiaľ neevidujú všetci a dostupná je len v Číne.

Interné beta testovanie Androidu 12 začalo

I keď je operačný systém Android 12 dostupný pre vlajkový Mi 11 len v internom beta testovaní, prezrádza nám to o aktualizácii systému viac než dosť. Aktualizácia systému prichádza pre základný model z vlajkovej série s neuveriteľnou veľkosťou 4.2GB. Až sa teda budete chystať na aktualizáciu pre novú „dvanástku“, vyhraďte si dostatok voľnej pamäte.

S týmto príchodom najnovšieho Androidu 12 však zrejme i vieme, že práve tento model by mohol byť prvý aktualizovaný i u nás. Okrem neho sa predpokladá blízky príchod aktualizácie pre modely Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra i Redmi K40 Pro / Pro+, ktorý na našom trhu nájdeme pod názvom Mi 11i.

Tieto modely získajú nový Android 12

Na zozname sa však okrem vyššie uvedených modelov nachádza i mnoho ďalších zariadení. Preto ak vás zaujíma či aktualizáciu získate i vy, sledujte pozorne. Na zozname totiž nájdeme vlajkové smartfóny od Xiaomi z minulého i tohto roku, no aktualizačný plán už vynecháva modely zo série Mi 9.

Rovnako sa na zozname nachádzajú modely z radu Redmi Note od označenia číslicou 9, no so základnými modelmi od Redmi je to už trochu zložitejšie. Aby sme si teda pripomenuli, ktoré modely aktualizáciu získajú, pozrite sa na príspevok nižšie.

Nie je však vylúčené, že zoznam podporovaných zariadení pre najnovšiu verziu Androidu sa bude ešte meniť. Ak teda na zozname nie je vaše zariadenie, sledujte pozorne, či naň nepribudne.

Našli ste na zozname i svoj model? A na akej verzii systému v súčasnosti bežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close