SpravodajstvoXiaomi

Posledná aktualizácia pre smartfóny Xiaomi robí ich majiteľom vrásky na cele

Xiaomi smartfóny patria aktuálne medzi jedny z najpopulárnejších zariadení na trhu. Mnohí s k ním uchyľujú hlavne vďaka skvelej cene, parametrom a optimalizácií.

Aktuálne však viacero majiteľov smartfónov Xiaomi, konkrétne modelu Xiaomi Mi A2, ktorý je posledným predstaveným modelom spoločnosti z programu Android One robí vrásky. Totiž posledná aktualizácia priniesla niekoľko problémov.

Viacerí používatelia majú vrásky

Tým najzásadnejším problémom, ktorý trápi viacero používateľov je vysoká spotreba batérie, ktorá sa začala prejavovať po poslednej aktualizácii. Aktuálne sa hovorí o viacerých možných dôvodoch. Tým najviac preferovaným je však nepretržitý beh všetkých jadier procesoru na maximálny výkon. Vo výsledku to znamená, že reálna výdrž zariadenia na jedno nabitie „spadla“ na niekoľko hodín.

Aktuálne však nie je oficiálne známy problém, ktorý spôsobuje vyššie popísanú chybu. Špekuluje sa, že by to mal mať na svedomí skener odtlačkov prstov. Ďalším možným problémom môžu byť služba Google Play, ktorá neprestajne navrhuje odstránenie dát z aplikácií.

Aktuálne sa k vzniknutej situácii samotný spoločnosť nevyjadrila.

Stretli ste aj Vy s rovnakým problémom?

Zdroj: Zdroje: xiaomitoday.com, xda-developers.com, úvodný obráze: Youtube (Mrwhosetheboss)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Nový operačný systém od Huaweiu má byť čiastočne kompatibilný s aplikáciami od Androidu
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close