SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi si nechalo patentovať zaujímavý smartfón s odnímateľným displejom

Najnovšie zverejnený patent patriaci čínskej spoločnosti Xiaomi odhaľuje zaujímavý koncept smartfónu z "budúcnosti".

Xiaomi už dlhé roky patrí ku výrobcom, ktorí sa snažia experimentovať s najmodernejšími technológiami. Futuristické patenty sú pri tomto čínskom výrobcovi naozaj častá záležitosť. Po pár týždňoch sa totižto na internete objavuje ďalší zaujímavý patent patriaci práve tomuto výrobcovi, ktorý opäť odhaľuje naozaj zaujímavý koncept, ktorý čiastočne pripomína technológiu budúcnosti.

Modulárny dizajn s odnímateľným displejom

Na najnovší patent patriaci spoločnosti Xiaomi upozornil zahraničný portál LetsGoDigital. Patent bol len 4. augusta sprístupnený verejnosti, pričom obsahuje nie len čiastočné detaily samotného zariadenia, ale aj nákresy zariadenia a bližšie popisy odnímateľného displeja.

xiaomi patent odnimatelny displej
Zdroj: LetsGoDigital

Patent, ktorý bol podaný na Čínskom patentovom úrade CNIPA, popisuje futuristicky vyzerajúci smartfón s odnímateľným displejom na prednej strane zariadenia. Zatiaľ záhadné zariadenie disponuje trojitým zadným fotoaparátom, ako aj selfie fotoaparátom a 2 snímačmi, pričom všetky technológie sú umiestnené pod odnímateľným displejom.

xiaomi patent odnimatelny displej 2
Zdroj: LetsGoDigital

Výrobca taktiež zverejnil aj bližšie nákresy odnímateľného displeja, ktorý sa na hlavné telo zariadenia pripája pomocou dvoch konektorov v spodnej časti zobrazovacieho panelu. Podľa dostupných informácií by mal byť odnímateľný displej schopný pracovať aj bez nutnosti pripojenia ku hlavnému telu zariadenia.

Pochopiteľne, keďže ide iba o patent, nemôžme hovoriť o prípadnej výrobe takéhoto zariadenia. Za futuristické vyhliadky do budúcnosti si spoločnosť Xiaomi určite zaslúži aspoň čiastočný obdiv, no reálne využitie takéhoto modulárneho dizajnu je otázne. Nebolo by to však po prvýkrát, čo by výrobca smartfónov prekvapil verejnosťou netradičnou technológiou, ktorá bola spočiatku „opovrhovaná“.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky