SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi si nechalo patentovať naozaj zaujímavý skladací smartfón s netradičným vysúvacím fotoaparátom

Predstava budúcnosti je v podaní čínskeho Xiaomi naozaj zaujímavá

Spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými dňami predstavila svoje prvé smartfóny s fotoaparátom s neuveriteľnými piatimi snímačmi. Najnovšia vízia spoločnosti však ukazuje, že týmto smerom sa chce uberať aj v budúcnosti, no trošku v inej forme.

Zaujímavá vízia budúcnosti

Najnovší patent patriaci spoločnosti Xiaomi prezrádza zaujímavú víziu o budúcnosti smartfónov. Patent, na ktorý upozornil portál Tigermobiles.com, vyobrazuje skladací smartfón s netradičným dizajnom, ako aj bohatou fotografickou výbavou. Samotný smartfón tvorí hlavné telo a následne skladacia časť displeja, ktorá by sa podľa všetkého skladala okolo zariadenia, čiže na jeho zadnú stranu.

xiaomi skladaci smartfon_opt (1)
Zdroj: Tigermobiles.com

Pod pojmom bohatá fotografická výbava logicky myslíme výsuvný fotoaparát s piatimi rôznymi snímačmi, ktorý je umiestnený na vrchnej strane zariadenia. Pochopiteľne, podobný dizajn sme ešte nikde nevideli a zrejme sa ho tak skoro ani nedočkáme, keďže ide o pomerne náročnú technickú úlohu. 

xiaomi skladaci smartfon 2_opt
Zdroj: Tigermobiles.com

Realita môže byť úplne iná

O skladacom smartfóne z výrobne spoločnosti Xiaomi sme v minulosti počuli už niekoľkokrát, no posledné zmienky o ňom padli ešte na jar tohto roka. Koncept zariadenia Xiaomi Mi Fold, ktoré bolo nepriamo predstavené už v minulosti, je zaujímavé, no má niekoľko nedostatkov, ktoré môžu byť pri vývoji naozaj zásadné.

Z minulosti vieme, že Xiaomi zvažovalo niekoľko dizajnov skladacieho smartfónu, takže vyššie spomenutý patent určite nepovažujte za prípadný finálny dizajn skladacieho smartfónu. Do jeho predstavenia podľa všetkého zostáva ešte dosť času a Xiaomi má hneď niekoľko možností, ktorou cestou sa ubrať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close