SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pracuje na „dokonalom“ plnom displeji, pod ktorý chce umiestniť kameru a senzory

Posledné roky v mobilnom priemysle boli jedny z najdynamickejších. Začali sa rapídnym tempom zmenšovať hrany okolo displeja, mnoho výrobcov sa začalo sústreďovať na skladateľné smartfóny, skenery odtlačkov prstov postupne miznú zo zadných stien, premiestňujú sa pod displej zariadenia, mnohí začínajú odstraňovať dokonca reproduktory a zvuk šíria prostredníctvom displeja, a takto by sme mohli pokračovať nasledujúcich 10-minút.

Jedným z ďalších technologických vylepšení, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou prídu už čoskoro je fyzické odstránenie prednej selfie kamery a jej umiestnenie pod displej.

Dokonalý displej bez výrezov pokrývajúci celú prednú stranu je k nám bližšie

Túto honbu za „dokonalým“ celým displejom odštartovala spoločnosť Samsung, ktorá chce schovať pod displej okrem kamery aj viaceré senzory. Výnimkou však nie sú ani ďalších technologickí giganti. Najnovšie sa do tohto elitného klubu pripája aj spoločnosť Xiaomi, ktorá si podala patentovú prihlášku dotýkajúcu sa umiestnenia kamery pod displej zariadenia. Upozornil na to známy fanúšik spoločnosti Ambhore prostredníctvom sociálnej siete Twitter, ktorý pravidelne mapuje dianie okolo spoločnosti Xiaomi.

Patent, na ktorý upozornil Ambhore bol reálne podaný ešte v novembri minulého roka. Ukazuje kameru umiestnenú pod displejom zariadenia, vrátane svetelného senzora. Dnes je ťažko povedať ako v realite bude táto technológia fungovať, ale možno očakávať, že jej využitie v praxi bude riešené podobne ako v prípade Samsungu. Samsung chce umiestniť kameru pod displej, ktorá v prípade ak nebude aktívna tak bude prekrytá obrazom z displeja, potom ako ju aktivujete, tak časť displeja sa „vypne“.

Via Twitter

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Dokonalý displej Kamera pod displejom Patent Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close