SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa zbavuje súčasti nadstavby, ktorá tu bola od začiatku: Ako sa vám zmena pozdáva?

Nadstavba MIUI od Xiaomi už po novom nebude zobrazovať maskota Mitu v režime fastbootu. Táto súčasť systému tu bola od prvej verzie.

Nadstavba MIUI prišla na trh ako prvý produkt od spoločnosti Xiaomi a niektoré jej súčasti sa nemenili ani naprieč verziami. Tento rok sa máme dočkať už trinástej riadnej verzie MIUI, ktorá sa však zrejme nadobro zbaví jednej svojej súčasti, ktorá tu práve bola od začiatku. Nadstavba sa totiž má zbaviť ikonického maskota známeho pod menom Mitu, ktorého bolo nie vždy úplne príjemné vidieť. Nachádzal sa totiž vo fastboote, kde sa ikonický zajac s ušankou „hrabal“ v maskotovi operačného systému Android. Portál Xiaomadictos.com nás však teraz informuje, že tomuto bude vo veľmi blízkej dobe koniec.

Zbohom, Mitu

Dostať sa omylom do fastbootu nie je nič príjemné. Častokrát sa tam totiž vieme dostať vo chvíli, kedy je v smartfóne nejaká chyba a my sa ju snažíme odstrániť. Rovnako je však fastboot aj nádejou pre „bricknuté“ zariadenia. Ak sa totiž vieme dostať k maskotovi Xiaomi s postavičkou Androidu, naše zariadenie vie byť stále opravené a je len v stave „soft bricku“.

Stav fastbootu bude však po novom oveľa viac nepríjemný. Táto postavička, ktorá miestami naháňala hrôzu ale i potešila, sa v blízkej dobe uberie „do dôchodku“. Po novom túto animáciu nahradí len oranžový nápis „Fastboot“ a celá situácia sa bude javiť o niečo vážnejšie. Treba však dodať, že sa mení len zobrazenie tejto obrazovky a na princípe Fastbootu sa vôbec nič nemení. Stále budeme môcť v tomto režime načítavať operačný systém, zmeniť verziu nadstavby MIUI či dokonca zmeniť typ našej ROM.

Fastboot Xiaomi zmena
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Kedy túto zmenu Xiaomi prinesie?

V súčasnosti sa zmena dizajnu fastbootu nachádza v beta verzii systému pre čínsku ROM. Je len otázkou času, kedy sa viac minimalistický, no i o niečo menej príjemný dizajn dostane aj do globálnej či európskej ROM. V súčasnosti môžeme očakávať, že sa Xiaomi svojej stálej súčasti pre nadstavbu MIUI zbaví v nadstavbe MIUI 13, ktorá má prísť do prvých smartfónov už vo veľmi blízkej dobe.

Všetko naznačuje tomu, že sa nová verzia nadstavby predstaví už v priebehu decembra, pravdepodobne po boku modelu Xiaomi 12. Na príchod „trinástky“ nás už pripravujú aj predstavitelia spoločnosti, ktorí nám taktiež naznačujú, že novú nadstavbu s prekopaným dizajnom uvidíme ešte tento rok. Do globálnej či európskej verzii sa však zrejme nadstavba dostane až v priebehu budúceho roka.

Bude vám chýbať ikonický maskot Mitu vo fastboote? A ktorá verzia dizajnu vám príde krajšia, stará alebo nová? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close