SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa s aktualizáciami na Android 11 rozbehlo: Už len tieto modely ostáva aktualizovať!

Android 11 mieri do ďalšieho lacného smartfónu od spoločnosti Redmi. Pozrite sa, ktoré modely na svoju aktualizáciu stále čakajú.

Čínska spoločnosť Xiaomi na tom s aktualizáciami svojich smartfónov nie je zrovna slávne. Spoločnosť si vybudovala reputáciu, ktorá nie je zrovna pozitívna, a to najmä kvôli novému aktualizačnému plánu. Ten tvrdí, že všetky smartfóny bez ohľadu na ich triedu získajú aktualizácie len raz za tri mesiace. Čínsky gigant sa to však snaží kompenzovať aspoň tým, že prináša veľké aktualizácie do svojich smartfónov vo zvýšenej miere. Tentoraz sa pozrieme na aktualizácie systému na Android 11, keďže portál Xiaomiadictos.com nás informuje, že ostáva len sedem modelov, ktoré bežia stále na Androide 10.

Redmi 9T získava aktualizáciu na Android 11, ostáva už len 7 modelov

Lacný, no populárny smartfón s obrovskou výdržou batérie sa dnes konečne dočkal aktualizácie na spomínaný Android 11. S veľkosťou 2.4GB a názvom V12.0.1.0.RJQMIXM nájdeme v smartfóne aktualizáciu, ktorá nie je poslednou veľkou aktualizáciou smartfónu.

Tento model totiž podľa posledných informácií získa ešte aj Android 12, ktorý bude smerovať do smartfónu budúci rok. S aktualizáciou tohto smartfónu však ostáva len pár zariadení, ktoré majú oficiálne získať Android 11, no stále naň čakajú.

Ktoré modely ešte čakajú?

V súčasnosti vychádzajúci Android 11 medzi smartfóny smeruje ešte do niekoľkých lacnejších zariadení, pričom pre niektoré z nich ide pravdepodobne o poslednú veľkú aktualizáciu. Príkladom je napríklad smartfón s názvom Redmi Note 8T predstavený ešte so systémom Android 9 Pie.

Na zozname čakajúcich zariadení však nájdeme aj model s názvom Redmi 9C či Redmi 9A, resp. Redmi 9AT. Na svoju aktualizáciu čaká i obľúbený Poco M3 a u nás nedostupné modely Poco M2 a Poco M2 Pro.

Ako môžete vidieť, na Android 11 v súčasnosti čakajú smartfóny z nižších tried a všetky drahšie a prémiové smartfóny už boli aktualizované. Nie je vylúčené, že by sa táto verzia systému Android dostala i do ďalších modelov, na to si však budeme musieť počkať.

Na akej verzii systému Android beží váš smartfón? A získali ste Android 11 už i vy do smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close