SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa pravdepodobne „lúči“ s ďalšou aplikáciou, ktorú nahradí alternatíva od Google

Aktualizácia smartfónu Redmi Note 8 Pro odhaľuje, že Xiaomi nahradzuje MIUI Updater, riešením od spoločnosti Google.

Xiaomi okrem toho, že vyrába kvalitné smartfóny a ďalší hardware, tak zároveň stojí aj za vývojom viacerých žiadaných aplikácií. V minulosti sme v telefónoch spoločnosti mohli nájsť napríklad aplikáciu Telefón, ktorá bola medzi používateľmi nesmierne populárnou. Neskôr bola aplikácia nahradená Google alternatívou s rovnakým názvom. Dôvodom tejto zmeny bolo, že naprieč územím EÚ, bola prijatá nová legislatíva súvisiaca s ochranou osobných údajov a MIUI Dialer, čiže Telefón, nespĺňal lokálne predpisy.

Najnovšie známy leakder informácií, Kacper Skrzypek, upozorňuje na to, že Xiaomi sa zbavuje ďalšej aplikácie. O čo konkrétne ide?

MIUI Updater v Xiaomi telefónoch pravdepodobne končí

Ako informuje Kacper, tak v Xiaomi telefónoch sa postupne budeme lúčiť  so známou funkciou MIUI Updater, ktorá slúži na aktualizáciu softwaru. Služba bude nahradenou Google aktualizátorom. Leaker informácií sa odvoláva na aktualizáciu smartfónu Redmi Note 8 Pro, ktorá v logu aktualizácie uvádza, že ďalšie aktualizácie budú distribuované už pomocou systému spoločnosti Google.

„Zdá sa, že Xiaomi presúva vydania ROM pre niektoré zariadenia na servery Google.„ hovorí Kacper, ktorý poukazuje na to, že v logu aktualizácie systému sa píše: „Google poskytne všetky ďalšie aktualizácie systému“

Leaker v rámci publikovaného statusu píše, že aktualizáciu zaevidoval pri globálnej verzii smartfónu pričom dodáva, že aktuálne nevie, či sa bude toto opatrenie dotýkať všetkých smartfónov, alebo nie. Rovnako sa možno v rámci vlákna dočítať, že k podobnému kroku sa Xiaomi uchýlilo aj v prípade verzie smartfónu určenej pre Indiu.

Pre koncových používateľov táto zmena by však nemala byť „game changerom“. Aktualizácie smartfónov budú používatelia dostávať pravdepodobne ako doposiaľ s tým rozdielom, že pôjdu cez servery spoločnosti Google a nie cez servery Xiaomi.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close