ŠPEKULÁCIEXiaomi

Toto sa nebude Xiaomi fanúšikom páčiť! V rámci rozhrania MIUI sa vybraným používateľom zobrazuje reklama

Viacero fanúšikov, vrátane nás v redakcii nedajú dopustiť na smartfóny značky Xiaomi. Ponúkajú personalizáciu nastavení ROM v kombinácii skvelého pomeru výkonu a ceny smartfónov.

Pár dní dozadu sme vám priniesli report o tom, že Xiaomi uvoľnilo oficiálnu verziu MIUI 10 pre vybrané smartfóny. Konkrétne pre zariadenia Xiaomi Redmi Note 5 Pro, Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Mi Mix 2 a „staručký“ Xiaomi Mi Note 2.

Najnovšie jeden z používateľov fóra Reddit poukazal  na to, že spoločnosť Xiaomi začala vkladať reklamu v rámci rozhrania systému. Podľa screenshotu, ktorý bol uverejnený sa reklama začala zobrazovať v rámci nastavení smartfónu.

Zdroj: XiaomiToday.com

Používateľ, ktorý uverejnil tento screenshot používa dve zariadenia Xiaomi Mi Max 2 a Mi Note LTE pričom bližšie nepriblížil, na ktorom smartfóne sa stretol s vloženou reklamou. V rámci postu uverejnil ešte informáciu, že reklama sa zobrazila v rámci MIUI 8.9.13.

Vložená reklama pre Xiaomi nie je neznámym pojmom

V ekosystéme Xiaomi sme sa doposial mohli stretnúť s viacerými vloženými reklamami. Avšak doteraz to nikdy nebolo v rámci samotného rozhrania systému, ale len v natívnych aplikáciách.

Aktuálne reklamu my na našich zariadeniach neevidujeme. Inými slovami sa môže jednať o test na vybraných používateľoch. Pevne však veríme, že reklamy v rámci rozhrania systému v budúcnosti nenájdeme.

Zdroj: XiaomiToday.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close