SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Redmi Y3 je oficiálne predstavený. Dočkali sme sa nového selfie kráľa?

Zariadeniu Xiaomi Redmi Y3 sme sa v posledných dňoch venovali vo zvýšenej miere. Dôvodom bol blížiaci sa termín jeho oficiálneho predstavenia.

Xiaomi Redmi Y3 je oficiálne predstavený

Spoločnosť Xiaomi tak ako sľubovala, že predstaví 24.4. nový smartfón z produktovej línie Redmi, tak aj spravili. Samotnému zariadeniu sa viac venoval portál FoneArena.com.

Zariadenie Redmi Y3 ponúka 6,26“ displej s HD+ rozlíšením s vysokým podsvietením 450 nitov. Ako môžete vidieť nižšie, tak displej ponúka výrez v podobe kvapky. Tá schováva hlavného „ťahúňa“ zariadenia – 32MP kameru s podporou technológie 4-in-1 pixel Binning technology (pozn. redakcie: Binning technológia je proces kombinovania elektrického náboja zo susediacich pixelov CMOS alebo CCD snímača do jedného super pixelu, aby sa znížil šum zvýšením pomeru signálu k šumu v digitálnych fotoaparátoch), nechýba samozrejme ani podpora AI technológie. Displej je zároveň pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 5.

Xiaomi Redmi Y3
Zdroj: produktová fotografia

Xiaomi Redmi Y3 je poháňaný procesorom Snapdragon 632, v kombinácii so 3GB/4GB RAM so 32/64GB úložným priestorom a grafickým čipom Adreno 506. Zariadenie ďalej ponúka senzor odlačkov prstov umiestnený v zadnej stene, nad ktorým nájdeme dvojicu kamier s rozlíšením 12MP (f/2.2, 1.25um) a 2MP.

Xiaomi Redmi Y3_2
Zdroj: produktová fotografia

Pod kapotou nájdeme ešte akumulátor s kapacitou 4000mAh. Nechýba ani stále populárny 3,5 jack či dokonca podpora FM rádia. Smartfón sa ešte chváli odolnosťou voči ošpliechaniu vodou. Prejdime však k cene, tá je nastavená na 11,999 Rs, teda približne 155€. Do predaja by sa už koncom tohto mesiaca.

Zdroj: FoneArena.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close