SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Redmi Note 5 Pro údajne čoskoro zavíta aj na starý kontinent. Pozrite sa, čo tento telefón prinesie

Ak patríte medzi fanúšikov smartfónov značky Xiaomi tak ste v poslednej dobe mohli určite postrehnúť zvýšený šum okolo smartfónu Mi Note 5.

Dôvodom prečo sa o smartfóne v posledných týždňoch hovorí o niečo viac je to, že telefón bol oficiálne predstavený v druhej polovici februára tohto roka. Prvé informácie týkajúce sa distribúcie smarfónu hovorili, že telefón bude dostupný pre indický a čínsky trh a o ostatných trhoch sa moc toho nehovorilo, teda až doteraz. Redaktor magazínu WinFuture prišiel totiž s informáciami, ktoré hovoria o tom, že telefón by mal čoskoro zavítať aj na starý kontinent s vysoko konkurenčnou cenovkou 230€ v prípade 32GB verzie a cenovkou 270€ v prípade 64GB verzie.

Xiaomi Mi Note 5 ponúkne výkon vyššej strednej triedy

Čo sa týka špecifikácií zariadenia tak síce nebude patriť medzi tie najvýkonnejšie smartfóny na trhu, ale aj napriek tomu sa nenechá zahanbiť aj pri tých najnáročnejších úlohách. Papierovo by telefón mal totiž disponovať procesorom Qualcom Snapdragon 636 s 8-jadrami s pracovnou frekvenciou 1.8GHz s 14nm architektúrou. Okrem toho mu v oblasti multitastkingu bude pomáhať 4GB, resp. 6GB RAM operačnej pamäte spolu s 32GB, resp. 64GB úložným priestorom. O graficky náročné úlohy sa zas bude starať čip Adreno 509.

Nebude samozrejme chýbať ani podpora 4G sietí, DUAL SIM, či 5,99“ displej s vysokým rozlíšením 2160 x 1080 bodov a 2.5D zakrivením. Samozrejmosťou je aj krycie sklíčko, kovové telo, duálny fotoaparát na zadnej strane (12MP, f/2.2, a 5MP, f/2.0) či 20MP selfie kamera.

Zdroj: Twitter, úvodný obrázok: Mi (produktová fotografia)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close