SpravodajstvoTIP REDAKCIEXiaomi

Xiaomi Redmi 7A stojí šialene málo. Nepremeškajte tento bleskový výpredaj

Xiaomi Redmi 7A, smartfón ktorý patrí do kategórie najdostupnejších je aktuálne ešte dostupnejší. Telefón je primárne určený pre menej náročných používateľov

Presne takto mesiac dozadu spoločnosť Xiaomi predstavila smartfón Redmi 7A, ktorý patrí medzi najdostupnejšie zariadenia vôbec. Aktuálne sa dostal do predaja v globálnej verzii, z ktorej väčšine nás padne sánka. V 32GB verzii stojí 81€! Čerešničkou na torte je, že je zároveň dostupný prostredníctvom dopravy Priroty Line pri ktorej sa vyhnete ďalším poplatkom.

Xiaomi Redmi 7A

Pri cenovke 81€ by ste od smartfónu pravdepodobne neočakávali vela, ale opak je pravdou. Redmi 7A ponúka v pomere parametre : cena nadpriemerné špecifikácie. Veď posúďte sami. 5,45“ displej s HD+ rozlíšením (1440 x 720 bodov) a pomerom strán 18:9. Predná strana ešte schováva 5MP selfie kameru s podporou HDR a možnosťou odomykania smartfónu tvárou.

Zdroj: produktová fotografia

Zadná strana smartfónu schováva kameru s 13MP senzorom s clonou f/2.2 a veľkosťou pixelov 1.12µm a podporou PDAF. Nechýba samozrejme podpora HDR či LED svetlo.

Zdroj: produktová fotografia

Smartfón pod kapotou schováva procesor Qualcomm Snapdragon 439 s 8-jadrami (2×2.0 GHz Cortex-A53 & 6×1.45 GHz Cortex A53), ktorý dopĺňa grafický čip Adreno 505, 2GB RAM a 32GB úložný priestor.

Zdroj: produktová fotografia

Telefónu nechýba podpora Wi-Fi, Bluetooth vo verzii 4.2, 4G VoLTE (vrátane frekvencia B20), GPS či stále viac vytrácajúci sa 3,5 jack. Aby sme nezabudli, smartfón poháňa batéria s kapacitou 4000mAh, ktorú nabijete prostredníctvom rýchleho nabíjania do 10W. Bohužiaľ jedinou chybičkou krásy je absencia skeneru odtlačkov prstov, ktorú výrobca obhajuje možnosťou odomykania smartfónu tvárou (prípadne heslom, resp. vzorcom).

Smartfón je dodávaný s najnovším Androidom vo verzii 9 a nadstavbou MIUI 10.

Xiaomi Redmi 7A

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close