SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi reaguje na report IDC: predali sme viac smartfónov ako deklarujete!

V priebehu minulého týždňa analytická spoločnosť IDC vypustila do obehu report, ktorý sa týkal objemu predaju jednotlivých smartfónov. V rámci neho bolo viacero prekvapení, dramatický rast spoločnosti Huawei a prepad predajov telefónov od spoločnosti Xiaomi. Podľa reportu spoločnosť Xiaomi predala v prvom kvartáli tohto roka len „25“ miliónov smartfónov.

Xiaomi sa bráni. Tvrdí, že predali viac telefónov

Spoločnosť Xiaomi krátko po publikovaní tohto reportu na neho reagovalo, že predali oveľa viac zariadení ako IDC deklaruje. Zároveň dodali, že nimi publikované dáta sú zavádzajúce. V týchto dňoch zároveň spoločnosť publikovala oficiálne stanovisko, v ktorom upresňuje celkový počet predaných zariadení. Prečítať si ho môžete nižšie.

„Toto oznámenie vydala spoločnosť Xiaomi Corporation (ďalej len „spoločnosť“ a spolu s ňou aj dcérske spoločnosti) na dobrovoľnom základe, aby informovali akcionárov spoločnosti a potenciálnych investorov najnovšieho rozvoja Skupiny.

Správna rada („predstavenstvo“) riaditeľov Spoločnosti („Riaditelia“) si je vedomá toho, že v poslednej dobe niekoľko médií citovalo niektoré informácie z niektorých inštitúcií zaoberajúcich sa prieskumom trhu o našom odhadovanom predaje smartfónov v prvom štvrťroku 2019. Informácie sú nepresné a nespravodlivé a odchýli sa od nášho skutočného výkonu v oblasti predajov smartfónov.

S cieľom chrániť investorov pred akýmikoľvek zavádzajúcimi informáciami Spoločnosť týmto vyhlasuje to, že na základe našich riadiacich účtov, naša predaje smartphonov v prvom štvrťroku 2019 presiahli 27,5 milióna. Informácie o našich predajov smartfónov budú po finalizácii zahrnuté v oznámení o výsledkoch za prvý štvrťrok 2019.

Informácie obsiahnuté v tomto oznámení neboli prediskutované so audítormi. Konečný počet predaných smartfónov, ktoré sa majú zaznamenať v účtovnej závierke spoločnosti sa môže líšiť od čísla uvedeného v tomto oznámení s prihliadnutím na účtovné pravidlá pre vykazovanie výnosov.“

Zdroj: via hkexnews.hk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky