SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi rastie aj napriek pandémii. Čísla za 2. kvartál tohto roka sú skvelými! Prispeli ste do nich aj Vy?

Spoločnosť Xiaomi „si ide svoje“, pričom ich nezastavila ani aktuálna pandémia

Xiaomi v týchto dňoch prostredníctvom sociálnej siete Twitter informovalo verejnosť o finančných výsledkoch spoločnosti za uplynulý kvartál. Výsledky z pohľadu Xiaomi vyzerajú skvelo, a to aj napriek aktuálnej pandémii, ktorá lomcuje väčšou časťou Zeme.

Xiaomi hlási rekordné zisky

Ako môžete nižšie vidieť, tak spoločnosť Xiaomi má dôvod na radosť. Príjmy spoločnosti presiahli 7,7 miliardy dolárov, čo je v medziročnom porovnaní o 3,3% viac a o 7,7% viac, ako v prvom kvartáli tohto roka. Čo je však dôležitejšie ako tržby, je samotný zisk. Ten vyrástol na 650 miliónov dolárov. Inými slovami, v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, spoločnosť si prilepšila o 130%. V porovnaní s prvým kvartálom tohto roka, zisk spoločnosti narástol o 108%.

Xiaomi ďalej prezrádza, že na 50 trhoch sa dostali medzi 5 najpredávanejších výrobcov smartfónov, pričom na 25 trhoch patria medzi TOP 3 predajcov. Spoločnosť ďalej hovorí, že evidujú zvýšený dopyt po ich zariadeniach najme v Európe, kde pri medziročnom porovnaní predali o 65% viac smartfónov, pričom patria medzi 3 najpredávanejších výrobcov. Celkovo spoločnosť predala 28,3 milióna smartfónov za sledované obdobie, čo predstavuje nárast v porovnaní s 2. kvartálom 2019 o 11,8%.

Xiaomi však nie sú len smartfóny, ale aj ďalšia elektronika. Xiaomi napríklad v priebehu 2. kvartálu tohto roka predalo 2,8 milióna chytrých televízorov, pričom v Číne sú aktuálne najpredávanejším výrobcom. V prípade IoT zariadení predali celkovo 271 miliónov kusov elektroniky. Pri medziročnom porovnaní to predstavuje zvýšenie objemu predaja o 38,3%.  Zároveň treba dodať, že spoločnosti narástol aj počet zákazníkov, ktorí majú 5 a viac produktov prepojených v rámci ich IoT platformy. Celkovo spoločnosť eviduje už viac 5,10 miliónov používateľov s 5 a viac zariadeniami.

Xiaomi_2. kvartal 2020_IoT uspechy a dalsie odvetvia
Zdroj: Twitter (Xiaomi)

Prispeli ste do týchto štatistík aj Vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close