SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pripravuje smartfón s 200W rýchlym nabíjaním. Prísť by mohol už o pár mesiacov

Nová technológia rýchleho nabíjania by sa mohla objaviť už v nasledujúcej vlajkovej lodi, ktorá bude predstavená v druhej polovici tohto roka.

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí už roky medzi popredných výrobcov čo sa týka najmodernejších inovácií v oblasti nabíjania. Posledné roky sa o technológiu najrýchlejšieho nabíjania doťahuje s viacerými čínskymi výrobcami a nie je tomu inak ani v tomto roku. Najnovšie správy zverejnené známym a relevantným leakerom TheDigitalChatStation totižto poukazujú na vývoj novej technológie s doposiaľ nevídaným nabíjacím výkonom.

Najvýkonnejšie nabíjanie v smartfónoch

Spomínaný leaker na svojom profile na sociálnej sieti Weibo zverejnil zaujímavé, no za to strohé informácie o nadchádzajúcom smartfóne od spoločnosti Xiaomi. Zatiaľ úplne záhadná vlajková loď by mala byť predstavená zhruba v druhej polovici tohto roka. Podľa doterajších informácií však ide o pomerne „čudné“ zariadenie, keďže nejde v línií s ostatnými modelovými radmi. Na mieste je tak otázka, či sa náhodou výrobca nechystá opäť „prebudiť“ jednu zo zabudnutých sérií.

Jedno technológia, či združený údaj?

Zásadnou informáciou však je, že smartfón by mal prísť s 200W nabíjaním, no pri tomto údaji sú na mieste hneď dve otázky. Samotný príspevok spomínaného leakera vyzerá tak, že zariadenie má disponovať primárnym káblovým nabíjaním s výkonom až 200W. Pri pohľade na komentáre je však na mieste otázka, či nedošlo ku nedorozumeniu v prípadnom preklade. Viacero komentujúcich totižto tento údaj rozvádza do všetkých nabíjacích technológií, ktorých spoločný výkon by bol spomínaných 200W.

V prípade, že ide o združený údaj všetkých nabíjacích technológií, môžeme špekulovať nad viacerými konfiguráciami nabíjania. S najväčšou pravdepodobnosťou však pôjde o združené nabíjanie typu 120W rýchle káblové nabíjanie, 80W bezdrôtové nabíjanie a 10W reverzné nabíjanie. Dvere sú však stále dokorán otvorené viacerým konfiguráciám, keďže na stole zatiaľ nie sú žiadne konkrétne údaje o tomto zariadení, či bližšie technické špecifikácie.

Príchod zabudnutej série

Ako sme už načrtli vyššie, zatiaľ nie je známe, o aké zariadenie by mohlo ísť. Možností je však hneď niekoľko. Mohlo by ísť o nových predstaviteľov už zabudnutých sérií ako Xiaomi Mi MIX, či Xiaomi Mi Max, či nový a naozaj očakávaný skladací smartfón od Xiaomi.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close