ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Xiaomi prinesie predinštalovanú Cortanu na Mi Mix

O spolupráci jedného z najväčších výrobcov smartfónov na trhu, spoločnosti Xiaomi a spolupráci Micrososftu sme toho popísali už viac. Z tejto spolupráce napríklad vznikla oficiálna romka pre Xiaomi Mi4  (recenziu o zariadenia sme priniesli tu) či predinštalovaného kancelárskeho balíka Office, a dnes bola ohlásená ďalšia spolupráce v podobe predinštalovanej hlasovej asistentky Cortana na zariadení Mi Mix.

Xiaomi sa tak stalo druhou spoločnosťou po One Plus (zariadenie Plus), ktorá sa zaviazala priniesť túto hlasovú asistentku do svojich zariadení. Na oplátku zase Microsoft predal tomuto hardwarovému gigantovi okolo 1500 patentov.

Dohoda o spolupráci medzi týmito spoločnostiami mimochodom vznikla v druhom kvartáli tohto roka s cieľom rozširovania partnerstva s lídrami v oblasti mobilných zariadení a technológií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close