SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prináša prvý smartfón bez Google služieb! Nie je však možnosť ani ich inštalácie

Xiaomi je jedným z mála výrobcov, ktorí doteraz poskytovali Google služby i v Číne. Plánuje toto rozhodnutie zaviezť i v ďalších modeloch?

Xiaomi sa snaží svojím zákazníkom priniesť čo najväčší komfort a rovnako je tomu i v prípade nadstavby MIUI 12.5. Tá prinesie možnosť odstránenia veľkého množstva bloatware a zrejme sa týmto inšpirovala i pri predstavovaní nového smartfónu. Nový Redmi K40 Gaming Edition je zatiaľ dostupný len v Číne, kde Google služby nie sú veľmi rozšírené a zrejme preto sa spoločnosť rozhodla tieto služby vynechať. Smartfón tak v Číne príde bez veľkého množstva bloatware, informuje portál Gizmochina.com.

Xiaomi a Google služby

V čínskom regióne nie je veľa výrobcov, ktorí by Google služby predinštalovávali do smartfónov. Xiaomi bol v tomto smere veľkou výnimkou i keď prinášal i vlastné alternatívy, ktoré tam boli oveľa populárnejšie.

Ako sme už spomínali, MIUI 12.5 je považovaný za najčistejšiu nadstavbu bez množstva bloatware a keďže herná novinka od Redmi pricháza práve s touto nadstavbou, je docela pravdepodobné, že sa Xiaomi snaží dbať na svojich zákazníkov i v tomto smere. Je však nutné zakazovať užívateľom ich dodatočnú inštaláciu?

Ako to bude s ďalšími smartfónmi?

Je nejaká šanca, že by sa Xiaomi inšpirovalo v tomto smere i do ďalších zariadení? V tejto chvíli nie je možné nič vyvrátiť a čínsky gigant sa zatiaľ k téme nevyjadril. Isté však je, že globálny trh toto rozhodnutie zatiaľ neovplyvňuje a podľa všetkého Xiaomi neplánuje úplne odstúpiť od využívania Google služieb.

Druhým dychom však treba dodať, že Redmi K40 Gaming Edition je prvým herným smartfónom od Redmi, ktorý uzrel svetlo sveta. Okamžite vyvolal veľké ohlasy a zrejme bude mať i obrovský úspech v Európe. Ďalším logickým krokom Xiaomi by bolo v budúcich aktualizáciách systému umožniť aspoň dodatočnú inštaláciu služieb. Nebudeme si klamať, bez služieb ako je YouTube či Gmail si už nevieme predstaviť život a preto by skúška smartfónu bez nich mohla byť veľkým dobrodružstvom.

Toto rozhodnutie spoločnosti mnohých prekvapilo a preto sa vás pýtame, vedeli by ste si predstaviť život bez Google služieb alebo ste na nich „závislí“? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close