SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi “prijíma” výzvu. Technológiu rýchleho nabíjania chce posunúť ešte na vyššiu úroveň

Smartfón s kapacitou batérie 4 500mAh by malo byť údajne možné nabiť za menej ako 15 minút

Xiaomi ešte v prvej polovici augusta predstavilo smartfón Mi 10 Ultra, ktorý vo viacerých oblastiach predčil konkurenciu. Jednou z týchto oblastí bola aj technológia rýchleho nabíjania, zariadenie totiž podporuje nabíjanie pri výkone až do 120W.

Xiaomi prijíma výzvu

Len niekoľko dní dozadu sme písali o spoločnosti Huawei a o tom, že v rukách údajne drží technológiu rýchleho nabíjania pri výkone až do 200W. Túto informáciu prezradil generálny riaditeľ spoločnosti Yu Chengdong. Ďalej dodal, že v súčasnosti si nemyslí, že táto technológia je vhodnou pre smartfóny, ale pre zariadenia s väčším objemom kapacity batérie. To je aj jeden z dôvodom, prečo Huawei nepredstavil produktovú radu Mate 40 s touto technológiou.

Najnovšie portál Androidcentral.com poukazuje najnovší únik informácií, o ktorý sa postaral známy čínsky leaker informácií, ktorý si hovorí Digital Chat Station. Podľa jeho informácií, Xiaomi pracuje na technológii ešte s väčším výkonom ako je 200W.  Druhým dychom však treba dodať, že ťažko dnes verifikovať jeho slová, ale na druhej strane treba povedať, že už mnohokrát sa „trafil“ do viacerých špecifikácií zariadení.

Používatelia od takéhoto výkonu môžu očakávať blesku rýchle nabíjanie. Podľa prvých odhadov, zariadenie s podporou tejto technológie, ktoré disponuje batériou o kapacite 4 500mAh, by bolo možné nabiť za menej ako 15 minút. 

Pri 200W nabíjaní je otázna degradácia batérie

Druhým dychom zas treba dodať, že nejde len o rýchlosť nabíjania, ale aj o degradáciu samotnej batérie, ktorá je v krátkych časových intervaloch vystavená extrémnej záťaží. Otázkou teda skôr nie je, či je možné smartfóny nabíjať pri tomto výkone, ale ako rýchlo sa bude degradovať batéria zariadenia.   

Zariadenie s touto technológiou by údajne mohlo byť predstavené už v priebehu budúceho roka. Špekuluje sa, že by mohlo ísť o prvý skladateľný smartfón z kuchyne Xiaomi, ktorý by disponoval touto technológiou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close