Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza, koľko zarába na hardwari vrátane smartfónov. Je to podľa Vás veľa?

Xiaomi prezrádza, že aj naďalej dodržujú svoj prísľub, že na predaji hardwaru nebudú zarábať viac ako 5%. V realite však zarábajú ešte menej.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Xiaomi International, v liste pre Xiaomi fanúšikov, ktorý zdieľal prostredníctvom sociálnej siete Twitter prezradil, koľko zarábajú na hardwari vrátane smartfónov. V liste, ktorý si môžete pozrieť nižšie píše, okrem iného píše, že celková investícia do výskumu a vývoja produktov spoločnosti v minulom roku presiahla objem 1-miliardy dolárov. Zároveň dodáva, že v tomto roku plánujú investovať do vývoja približne 1,4-miliardy dolárov, aby priniesli svojim zákazníkom čo najinovatívnejšie a najdostupnejšie technológie, ako je to len možné.

V liste dalej spomína aj produktovú radu zariadení Mi 10, ktorú predstavili v priebehu predminulého mesiaca. Vyzdvihuje novú generácia procesorov Snapdragon 865 s podporou 5G technológie, nový typ použitej pamäte RAM (LPDDR5) či novú generáciu úložného priestoru UFS 3.0. Samozrejme, nedovolil si nespomenúť aj 108-megapixelovú kameru, ktorá v kombinácii s ostatnými snímačmi a softvérovou optimalizáciou, vyniesla smartfón Mi 10 Pro na samotný vrchol fotomobilov, z ktorého ich pred pár dňami zosadila spoločnosť Huawei so zariadením P40 Pro.

Marža na našom hardwari nie je vyššou ako 5%

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je cena hardwaru vrátane smartfónov. V rámci listu Shou prezradil, že dodržujú svoj sľub z roku 2018, kedy verejne prisľúbili, že čistý zisk na hardware nepresiahne 5%. V praxi to znamená, že na jednotlivých komponentov, ktoré „dajú dokopy“, nezarobia viac ako 5%. Druhým dychom však treba dodať, že Shou hovorí, že marža na ich hardvér v realite nepresiahla v roku 2019 viac ako 1%.

„Čo nás robí ešte viac hrdými je, že udržujeme náš sľub, nepredávať hardware s viac ako 5% maržou – v skutočnosti, to v roku 2019 bolo menej ako 1%…“

Okrem iného spoločnosť zverejnila informáciu, že celkový obrat spoločnosti v minulom roku presiahol 205,8 miliardy RMB  a zisk spoločnosti bol  11,5 miliardy RMB. V prepočte na € to znamená, že  zisk spoločnosti bol v objeme 1,48 miliardy €.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Tržby spoločnosti Xiaomi Xiaomi Mi 10 Zisk

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close