SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza, kedy uvedie na trh smartfóny z produktovej rady Redmi K40

Nové vlajkové modely smartfónov z kuchyne Redmi budú predstavené už vo februári

Záver minulého roka bezpochyby patril spoločnosti Xiaomi, ktorá predstavila smartfón Mi 11. Zatiaľ čo nadchádzajúce dni strhne na seba pozornosť spoločnosť Samsung, ktorá má v pláne predstaviť novú produktovú radu zariadení Galaxy S21, tak február bude opäť patriť Xiaomi, konkrétne dcérskej spoločnosti Redmi. 

Produktová rada Redmi K40 príde už vo februári

Odkedy sa spoločnosť Redmi stala nezávislou značkou od Xiaomi (avšak stále patriacou pod konzorcium Xiaomi), tak spoločnosť predstavila hneď niekoľko vlajkových smartfónov. Išlo napríklad o zariadenie Redmi K20 Pro, či Redmi K30 Pro, ktoré sa na globálnom trhu predávajú ako Mi 9T Pro a Poco F2 Pro. K týmto zariadeniam sa už čoskoro pripojí ďalší vlajkový model smartfónu, resp. celá produktová rada. Konkrétne pôjde o smartfóny z produktovej rady K40.

Informácie o tom, že spoločnosť Redmi už vo februári predstaví nadchádzajúcu vlajkovú radu smartfónov, pochádzajú priamo z úst generálneho riaditeľa spoločnosti Redmi, Lu Weibinga. Ten prostredníctvom sociálnej siete Weibo zdieľal status, v ktorom prezradil, že predstavenie zariadení je predo dvermi. Rovnako zdieľal hneď aj niekoľko kľúčových informácií o nadchádzajúcich smartfónoch. Na tému upozornil portál Gizmochina.com.

Očakávať môžeme minimálne dva modely zariadenia K40. Pričom neskôr je možné, že spoločnosť predstaví viacero mutácií zariadenia, tak ako to bolo v prípade smartfónov Redmi K30 (napr. Zoom Edition). Jednou z kľúčových vlastností zariadenia bude, že jeho srdce bude tvoriť procesor Snapdragon 888, aktuálne najvýkonnejší procesor z kuchyne Qualcommu, ktorému samozrejme nechýba 5G konektivita.

Výkonný riaditeľ Redmi ďalej odhalil, že zariadenie bude mať „najdrahší plochý displej“, ktorý však bližšie nešpecifikoval. Môžeme však očakávať, že pôjde o AMOLED vzhľadom na to, že tento typ displeja sa vo všeobecnosti pokladá za drahší. Tiež sa šušká, že pôjde o displej so 144Hz zobrazovacou frekvenciou. Ďalej prezradil, že zariadenie bude disponovať s batériou presahujúcou kapacitu 4 000mAh. 

Na ďalšie informácie bol už Lu skúpym. Druhým dychom treba dodať, že nepochybne sa v priebehu nasledujúcich dní objavia rôzne certifikácie zariadenia, ktoré sprevádzajú každý smartfón, ktorý má byť v dohľadnej dobe uvedený na trh.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close