SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza ďalšie špecifikácie zariadenia Redmi K30 Pro. Mobilný priemysel posunie opäť o čosi ďalej

Xiaomi prezrádza ďalšie kľúčové vlastnosti smartfónu Redmi K30 Pro. Bude vybavený novým Bluetooth 5.1 štandardom a technológiou 5G MultiLink.

V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť Xiaomi Redmi poodhalila, že na 1 cm² základnej dosky pripadá v priemere 61 súčiastok. Spoločnosť hovorí, že sa jej to podarilo vďaka unikátnemu riešeniu základnej dosky, ktorá  pripomína „sendvič“. Len pre zaujímavosť, celý smartfón sa skladá z viac 3 800 komponentov.

Redmi K30 Pro_zakladna doska_2
via Gizmochina.com

V priebehu dnešného dňa Xiaomi, resp. jej dcérska spoločnosť Redmi, prezradila ďalšie nevídané špecifikácie, na ktoré upozorňuje portál Gizmochina.com.  Jednou z nich je aj „Super Bluetooth“. Tá podľa zverejnených produktových fotografií, má dosah neuveriteľných 400 a viac metrov. Nový štandard Bluetooth 5.1 v porovnaní so súčasným, má dosah o približne 160 metrov viac.

Redmi K30 Pro_bluetooth 5.1_dosah 400 metrov
Zdroj: Redmi via Gizmochina.com

Spoločnosť zatiaľ bližšie nešpecifikovala, ako sa jej podarilo dosiahnuť väčšie prenosové vzdialenosti. Okrem toho, nejde však len o samotnú vzdialenosť, ale aj o nižšie latencie. Xiaomi ďalej zverejnilo ďalšie 2 reklamné plagáty, na ktorých prezrádza, že smartfón bude vybavený technológiou 5G MultiLink. Vďaka tomu sa budete budete môcť súčasne pripojiť k viacerým druhom sietí (napr. Wi-Fi 2,4GHz, 5GHz WiFi, 4G,…). Cieľom tejto technológie je, aby ste si udržali stále a stabilné pripojenie k internetu počas hrania online hier.

Smartfón Redmi K30 Pro bude predstavený už o pár dní. Konkrétne 24. marca v domácej Číne. Globálne predstavenie zariadenia zatiaľ nie je oznámené.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close