SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza ďalšie špecifikácie zariadenia Redmi K30 Pro. Mobilný priemysel posunie opäť o čosi ďalej

Xiaomi prezrádza ďalšie kľúčové vlastnosti smartfónu Redmi K30 Pro. Bude vybavený novým Bluetooth 5.1 štandardom a technológiou 5G MultiLink.

V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť Xiaomi Redmi poodhalila, že na 1 cm² základnej dosky pripadá v priemere 61 súčiastok. Spoločnosť hovorí, že sa jej to podarilo vďaka unikátnemu riešeniu základnej dosky, ktorá  pripomína „sendvič“. Len pre zaujímavosť, celý smartfón sa skladá z viac 3 800 komponentov.

Redmi K30 Pro_zakladna doska_2
via Gizmochina.com

V priebehu dnešného dňa Xiaomi, resp. jej dcérska spoločnosť Redmi, prezradila ďalšie nevídané špecifikácie, na ktoré upozorňuje portál Gizmochina.com.  Jednou z nich je aj „Super Bluetooth“. Tá podľa zverejnených produktových fotografií, má dosah neuveriteľných 400 a viac metrov. Nový štandard Bluetooth 5.1 v porovnaní so súčasným, má dosah o približne 160 metrov viac.

Redmi K30 Pro_bluetooth 5.1_dosah 400 metrov
Zdroj: Redmi via Gizmochina.com

Spoločnosť zatiaľ bližšie nešpecifikovala, ako sa jej podarilo dosiahnuť väčšie prenosové vzdialenosti. Okrem toho, nejde však len o samotnú vzdialenosť, ale aj o nižšie latencie. Xiaomi ďalej zverejnilo ďalšie 2 reklamné plagáty, na ktorých prezrádza, že smartfón bude vybavený technológiou 5G MultiLink. Vďaka tomu sa budete budete môcť súčasne pripojiť k viacerým druhom sietí (napr. Wi-Fi 2,4GHz, 5GHz WiFi, 4G,…). Cieľom tejto technológie je, aby ste si udržali stále a stabilné pripojenie k internetu počas hrania online hier.

Smartfón Redmi K30 Pro bude predstavený už o pár dní. Konkrétne 24. marca v domácej Číne. Globálne predstavenie zariadenia zatiaľ nie je oznámené.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
5G 5G MultiLink Bluetooth 5.1 Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close