Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza ďalšie špecifikácie zariadenia Mi 10. Dozvieme sa zajtra vôbec niečo nové?

Xiaomi prezrádza ďalšie kľúčové vlastnosti zariadenia Mi 10, ktoré má byť predstavené už v priebehu zajtrajšieho dňa.

Zatiaľ čo včerajší deň patril spoločnosti Samsung, ktorá predstavila zariadenia Galaxy S20 a Galaxy Z Flip, tak ten zajtrajší bude patriť spoločnosti Xiaomi, ktorá plánuje predstaviť tohtoročnú generáciu vlajkových smartfónov Mi 10 a Mi 10 Pro. V priebehu posledných dní spoločnosť o smartfónoch prezradila viacero informácií. Napríklad v priebehu začiatku týždňa spoločnosť prezradila, že Mi 10 a Mi 10 Pro budú vybavené najnovším WiFi 6 štandardom, ktorý okrem nižších latencií ponúka aj vyššiu prenosovú rýchlosť, a to až do 6,4Gbps.

Najnovšie spoločnosť poodhalila ďalšie kľúčové vlastnosti zariadenia Mi 10. Xiaomi konkrétne informovalo prostredníctvom sociálnej siete Weibo, že zariadenie bude disponovať AMOLED displejom o veľkosti 6,67“, ktorého obnovovacia frekvencia bude 90Hz a nebude chýbať ani „prestreľ“ v ľavej hornej časti, kde bude schovaný predný fotoaparát. Okrem toho displej zariadenia ponúkne kontrast v pomere 50000000:1 a jas až do 1120 nitov pričom displej je schopný 4096 rôznych odtieňov nastavenia jasu. Ďalej, zverejnené informácie hovoria o tom, že hodnoty JNCD (Just Signable Colour Difference) a Delta E dosahujú špičkovú úroveň. Inými slovami, presnosť farieb je JNCD < 0,55 a Delta E obrazovky Mi 10 je 1,11, čo znamená, že bude mať kvalitnejšie podanie farieb, ako je to napríklad v prípade smartfónu iPhone 11 Pro Max. Aby sme ešte nezabudli, tak nechýba ani podpora HDR 10+.

Xiaomi Mi 10_specifikacie displeja_1
Zdroj: via Gizmochina.com

Spoločnosť Xiaomi okrem informácií vyššie zdieľala aj špecifikácie batérie. Mi 10 dostane batériu s kapacitou 4 500mAh, ktorá bude podporovať rýchle nabíjanie do 50W prostredníctvom kábla. Smartfón by mali byť možné nabiť do stavu 100% za rovných 45 minút.

Xiaomi Mi 10 bateria
Zdroj: via Gizmochina.com

Xiaomi ďalej hovorí o tom, že zariadenie Mi 10 bude podporovať bezdrôtové nabíjanie do 30W a reverzné nabíjanie do 10W.

Xiaomi-Mi-10-nabijanie hodnoty
Zdroj: via Gizmochina.com

V prípade Pro verzie zariadenia spoločnosť nepoodhalila bližšie špecifikácie. Môžeme však očakávať rovnakú kapacitu batérie s tým rozdielom, že Pro verzia pravdepodobne ponúkne vyšší výkon nabíjania. V minulosti sa spomínala podpora nabíjania do 66W. V prípade displeja podľa dostupných informácií by mali obe zariadenia zdieľať rovnaké špecifikácie.

Via Gizmochina.com  a svetandroid.cz

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
špecifikácie Xiaomi Xiaomi Mi 10

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close