BezpečnosťSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza ďalšie novinky v MIUI 12. Tešiť sa môžeme na zvýšenú ochranu súkromia

Xiaomi prezrádza, že MIUI 12 ponúkne vyššiu ochranu osobných dát

Čínsky technologický gigant, spoločnosť Xiaomi, len pár dní dozadu oznámila, že nová nadstavba MIUI 12 bude predstavená už 27. apríla po boku smartfónu Xiaomi Mi 10 Youth Edition (mimochodom, zariadenie bude  predstavené s procesorom od spoločnosti MediaTek). Okrem iného sme mohli v priebehu včerajšieho dňa čítať o možných zmenách rozhrania kamery a novom Tmavom režime 2.0. Spoločnosť dnes prostredníctvom sociálnej siete Wiebo zverejnila ďalšie informácie, ktoré sa dotýkajú vylepšení v oblasti ochrany osobných údajov.

Nadstavba MIUI 12 by mala priniesť  novú technológiu ochrany osobných údajov, ktorá sa volá  „Mace“ (Mobile AI Compute Engine). Ide o AI framework určený pre mobilné zariadenia. Vo svojej podstate ide o systém, ktorý zabezpečí to, aby úlohy, ktoré sa môžu dokončiť bez pripojenia k internetu, tak aby sa dokončili offline bez toho, aby sa nenahrávali informácie zo zariadenia do cloudu či na iné externé úložisko. Inými slovami, nemalo by dochádzať k nezmyselnému odosielaniu dát, ak to nie je nevyhnutné.

Xiaomi MIUI 12 ochrana osobnych udajov
Zdroj: Weibo (Xiaomi)

Xiaomi ďalej hovorí o ďalšej vrstve ochrany súkromia. Konkrétne píše o „diferenciálnom súkromí“. Môžete si pod tým predstaviť akýsi „rušivý šum“, ktorý bude prebiehať pred odovzdávaním údajov. Cieľom tejto technológie je, aby  odovzdávané údaje neboli už „skutočnými“ a mohli byť tak využité len na celkový výskum trendov. Inými slovami, aby sme neodovzdávali údaje, prostredníctvom ktorých nás je možné identifikovať. Na druhej strane treba povedať, že to neznamená, že používatelia budú môcť bez rozmyslu nahrávať všade dáta a budú na 100% chránenými.

Ktoré smartfóny dostanú MIUI 12?

V súčasnosti nie sú známe oficiálne informácie ohľadne dostupnosti  nadstavby pre jednotlivé zariadenia.  Na druhej strane, mohli sme čítať viacero článkov, ktoré hovorili o  zariadeniach, ktoré by mali podporovať MIUI 12 nadstavbu. Radi by sme Vám preto dali do pozornosti aplikáciu  MIUI 12 Eligibility Test, ktorá sumarizuje doteraz publikované informácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close