Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza, aký vplyv má 5G technológia na spotrebu batérie

Generálny riaditeľ Xiaomi China prezrádza, že spotreba energie 5G zariadení je v porovnaní so 4G zariadeniami signifikantne vyššou.

5G je bezpochyby technológiou, ktorá v dohľadnej dobe niekoľkých rokov nahradí súčasný a dobre zabehnutý 4G štandard. Viacero výrobcov smartfónov začalo s aktívnym propagovaním tejto technológie vrátanie predstavovania nových zariadení. Jedným z pionierov v tejto oblasti je aj spoločnosť Xiaomi a jej dcérska firma Redmi. Generálny riaditeľ spoločnosti Redmi a prezident Xiaomi China, Lu Weibing, prezradil prostredníctvom sociálnej siete Weibo, aký vplyv na má nový 5G štandard v porovnaní so 4G štandardom na spotrebu batérie. Na tému upozorňuje portál androidauthority.com.

V statuse, ktorý zverejnil generálny riaditeľ Redmi, Lu Weibing, prezrádza, že spotreba novej generácie 5G smartfónov je signifikantne vyššou, ako je to v prípade 4G zariadení. Konkrétne píše:

„…Spotreba energie 5G smartfónov je približne o 20% vyššou, ako to je v prípade 4G smartfónov…“

5G technologia vs 4G spotreba energie
Zdroj: Weibo via androidauthority.com

Okrem toho ako môžete vyššie v statuse čítať, tak hovorí, že spotreba energie procesorov z produktovej rady Qualcomm 8xx je o 20% vyššiou, ako je to v prípade procesorov z produktovej rady Qualcomm 7xx. Zároveň však dodáva, že to v praxi v prípade predstaveného zariadenie K30 Pro neznamená nižšiu výdrž v porovnaní s predošlou generáciou. Dôvodom je väčšie kapacita batérie. Inými slovami, používatelia aj napriek vyššej spotrebe energie dosiahnu štandardnú výdrž v podobe 1-dňového fungovania, tak ako je to v prípade väčšiny zariadení.

Smartfón Redmi K30 Pro, na ktorom Lu Weibing vysvetľuje zvýšenú energetickú náročnosť, spoločnosť predstavila len pred pár dňami, konkrétne 24. marca. Ide o vlajkové zariadenie, ktoré ponúka okrem vysúvacej prednej selfie kamery, veľký 6,7“ AMOLED displej s vnoreným skenerom odtlačkov prstov. Poháňané je procesorom Snapdragon 865, ktorý je doplnený o 6GB/8GB RAM v kombinácii so 128GB/256GB úložným priestorom typu UFS 3.0/UFS 3.1. Xiaomi si v domácej Číne za zariadenie pýta  od ~420$ do ~520$.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
4G 4G technológia 5G 5G technológia Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close