SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezradilo najčastejšie dôvody, čo spôsobuje rýchle vybíjanie ich smartfónov

Xiaomi hovorí o najčastejších dôvodoch, prečo sa smartfóny vybíjajú neprimerane rýchlo. Za najväčšie žrúta energie, spoločnosť označila GPS.

Batérie našich smartfónov sú častokrát neprimerane namáhané, čo vo všeobecnosti spôsobuje rýchlu spotrebu energie a tým aj nižšiu výdrž na jedno nabitie. Najnovšie, portál Gizchina.com poukazuje na slová Qiao Zhonglianga zo Xiaomi, ktorý hovorí o najčastejších dôvodoch, čo spôsobuje rýchle vybíjanie telefónov spoločnosti.

Xiaomi menuje hlavné dôvody, čo spôsobuje rýchle vybíjanie telefónov spoločnosti

Spoločnosť Xiaomi prišla so zoznamom dôvodov, ktoré najčastejšie stoja za rýchlym vybíjaním našich mobilných zariadení. Nikoho asi neprekvapí, že na samotnom vrchole, je funkcia GPS. Spoločnosť prezrádza, že podľa ich prepočtov, v priemere až 18% aplikácií nainštalovaných v smartfónoch používateľov pristupuje k polohe používateľa. Druhým najväčším žrútom energie, sú hry, telefonáty, sledovanie krátkych videí a podobné aktivity.

Ďalej, čínsky gigant hovorí o funkcii Always-on, ktorá je neustále aktívnou. Okrem iného spoločnosť hovorí i o tom, že používatelia častokrát používajú neprimerane vysoký jas displeja. Ďalším častým problémom sú i aplikácie, ktoré sa automaticky spúšťajú pri zapnutí telefónu, hoci ich reálne nepoužívame. Rovnako, negatívne na výdrž batérie pôsobí i vzájomné vyvolávania aplikácií, kedy jedna aplikácia vyžaduje otvorenie druhej aplikácie. Nehovor viac o tom, že niektoré aplikácie, najmä hry, vyžadujú aktivovanie viacerých senzorov, či vyšší výkon.

Xiaomi_vybijanie baterie
Zdroj: Vosveteit.sk

Qiao Zhongliang zo Xiaomi však prízvukuje, že problém je najvypuklejší v prípade určovania polohy a zapínania Bluetooth technológie, ktoré častokrát bežia, hoci nie sú využívané. Dôvodom je, že mnoho aplikácií vyžaduje prístup k týmto častiam zariadeniam, hoci ich aktívne nevyužívajú a systém nemôže blokovať prístup aplikácií k týmto funkciám. Preto odporúča, aby sme tieto funkcie manuálne vypli, ak ich reálne nepotrebujeme k fungovaniu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close