SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavuje tretiu generáciu technológie fotoaparátu pod displejom. Prvý smartfón je za „rohom“

Populárny čínsky výrobca opäť posúva technologickú latku na inú úroveň. Konkurencia v podobe "prémioviek" má zrejme čo doháňať

Spoločnosť Xiaomi patrí už roky medzi najväčších technologických lídrov v segmente technológií v smartfónoch. Najnovšie technologické výdobytky sa každoročne dostanú do rúk miliónov zákazníkov a vyzerá to tak, že podobného trendu sa stále populárnejší čínsky výrobca plánuje držať aj v nasledujúcich rokoch. Spoločnosť totižto konečne oznámila zrejme finálnu verziu technológie fotoaparátu umiestneného pod displejom, ktorý by definitívne nahradil výrezy v displeji a vysúvacie fotoaparáty, informuje portál Neowin.

Xiaomi pracuje na tomto riešení už dlhé mesiace

Xiaomi po prvýkrát predstavilo túto technológiu ešte v júni minulého roka, no odvtedy sme sa nedočkali jej reálnej implementácie v praxi. Od tohto momentu sa spoločnosť zaoberala hneď viacerými prototypmi, no najnovšie sa spoločnosti zrejme podarilo dosiahnuť to, na čom roky pracovala.

Technológia 3. generácie

Najnovšia technológia fotoaparátu pod displejom 3. generácie výrazne vylepšuje efekt celého displeja, ako aj výsledky predného fotoaparátu, ktorý sa pod ním nachádza. Spoločnosti sa podarilo dosiahnuť skvelé výsledky optimalizovaním algoritmu fotoaparátu, no najmä špeciálnym usporiadaním pixelov, vďaka čomu je svetlu umožnené prechádzať cez medzery v sub-pixeloch.

Kvalita zobrazenia bude nedotknutá

Technológia fotoaparátu umiestneného pod displejom doposiaľ narážala na dva zásadné nedostatky. Buď bola poznačená kvalita fotoaparátu, do ktorého neprechádzal dostatok svetla, alebo bol ochudobnený samotný displej. Doterajšie riešenia sa spoliehali na menšiu hustotu pixelov v hornej časti, poprípade okresané sub-pixely, čo sa prejavovalo na zobrazovacej kvalite v hornej časti displeja. Najnovšie riešenie od spoločnosti Xiaomi však údajne využíva všetky RGB sub-pixely pre jednotlivé pixely v displeji, čo zabezpečuje ideálne zobrazenie obrazu na displeji. V porovnaní s konkurenciou sa spoločnosti údajne podarilo zdvojnásobiť počet zvislých a vodorovných pixelov aj v tejto časti obrazovky. Vďaka takémuto riešeniu bude mať plocha displeja pred fotoaparátom a pod fotoaparátom identický jas, farebný rozsah, ako aj ostrosť.

Pochopiteľne, spoločnosti sa úspešne podarilo vylepšiť kvalitu fotoaparátu na úroveň bežných predných fotoaparátov, ktoré nie sú umiestnené pod displejom. Dostatočný prienik svetelných lúčov až ku fotoaparátu pod displejom sa spoločnosti Xiaomi podarilo dosiahnuť pomocou špeciálneho obvodového dizajnu, ktorý umožňuje pridanie viacerých komponentov pod samotné RGB sub-pixely.

Spoločnosť Xiaomi sa s predstavením prvého zariadenia s touto technológiou určite nechce uponáhľať a do sveta chce prvý smartfón vypustiť až vtedy, keď bude celé technologické riešenie dokonale pripravené. Aj napriek tomu však populárny čínsky výrobca plánuje priniesť prvý smartfón s touto technológiou už v roku 2021.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close