SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavuje Redmi Note 8T. Opäť raz prekvapuje skvelým pomerom cena : výkon

Xiaomi predstavuje smartfón Redmi Note 8T, ktorý prichádza so zaujímavým výkonom, nadpriemerným fotoaparátom a lákavou cenovkou.

Spoločnosť Xiaomi len niekoľko dní predstavila svetu smartfón Xiaomi CC9 Pro, ktorý prišlo so 108-megapixelovým hlavným fotoaparátom. Čerešničkou na torte je, že zariadenie sa delí o prvú priečku najlepšieho fotomobilu na trhu podľa DxOMARK so zariadením Huawei Mate 30 Pro.

Prejdime však teraz k  jej dcérskej spoločnosti Redmi, ktorá predstavila ďalšie zariadenie z produktovej línie Redmi Note 8. Spoločnosť konkrétne predstavila nový model smartfónu s prívlastkom „T“, teda Redmi Note 8T.

Redmi Note 8T je realitou

Dizajn

Začnime pekne po poporiadku. Zariadenie ako môžete vidieť nižšie vychádza z  dizajnovej línie zariadení Note 8 – zmenšujúce sa hrany okolo displeja, oblé hrany, sklenená zadná stena a veľký displej. V tomto prípade Xiaomi  stavilo na 6,3“ IPS LCD displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov s pomerom strán 19,5:9. Displej pokrýva 81,7% prednej steny. Aby sme nezabudli, tak vo vrchnej časti displeja je umiestnená 13-megapixelová selfie kamera, ktorá je schopná zachytávať dokonca panoramatické selfie fotografie.

Xiaomi Redmi Note 8T_displej
Zdroj: Xiaomi

Prejdime  hneď k zadnej kamere, ktorá bude jedným z hlavných lákadiel. Spoločnosti Xiaomi vybavila smartfón 4-snímačmi (48MP / hlavný snímač + 8MP / ultra širokouhlý + 2MP / makro + 2MP / hĺbkový), ktoré sú doplnené dvojtonovým LED bleskom.

Xiaomi Redmi Note 8T_kamera
Zdroj: Xiaomi

Hardware a software

Smartfón Redmi Note 8T je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 665, ktorý je vyrobený 11nm technológiou, ktorému k  čo najlepšiemu výkonu dopomáha grafický čip Adreno 610 a 4GB RAM v kombinácii so 128GB interným úložným priestorom. Zariadenie zároveň poháňa veľka batéria s kapacitou 4 000mAh s podporou rýchleho nabíjania do 18W.

Xiaomi Redmi Note 8_vykon
Zdroj: Xiaomi

Z  pohľadu softwaru zariadenie je smartfón vybavený Androidom vo verzii 9 v kombinácii s MIUI 10. Bezpochyby však spoločnosť v dohľadnej dobe smartfón aktualizuje na Androido 10 v kombinácii s nadstavbou MIUI 11.

Konektivita

Smartfón je vybavený viacerými senzormi. Za spomenutie napríklad stojí IR Blaster, 3,5 jack pre slúchadla či NFC. Podpora technológií ako LTE, Bluetooth Wi-Fi, GPS/GLONASS/BEIDOU a  ďalšie sú samozrejmosťou. Aby sme však nezabudli, čerešničkou na torte je funkcia „Sonic dust removal“, ktorú spoločnosť prvýkrát ukázala pri zariadení Redmi 8A. Jedná sa o  funkciu slúžiacu na odstránenie prachu z oblasti reproduktora prostredníctvom vydania špecifického zvuku s maximálnou amplitúdou reproduktora.

Prejdime teraz k cene. Očakávaná cena smartfónu je od 179€ do 249€, v závislosti od zvoleného modelu (3GB/32GB;4GB/64GB;4GB/28GB).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Redmi Redmi Note 8T Xiaomi Xiaomi Redmi Note 8T

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close