SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavuje nové smarthodinky Youpin s AMOLED displejom. Cenovo patria medzi dostupnejšie

Čínsky technologický gigant Xiaomi predstavil nové chytré hodinky z produktovej línie Youpin. Neštandardne začneme tentokrát cenou, ktorá je 699 Yuanov čo je po prepočte približne 100€. Za hodinkami stojí spoločnosť Yunmai, ktorá patrí pod krídla konzorcia čínskeho giganta.

Ponúkajú veľký AMOLED displej

To čo neunikne žiadnemu oku pri pohľade na tento typ zariadenia je displej, ktorý v tomto prípade má 1,3“ pričom sa jedná o AMOLED panel s rozlíšením 360 x 360 bodov. Čerešničkou na torte je rozsah farieb vďaka 90% NTSC. Nechýba ani funkcia na šetrenie energie.

Xiaomi Youpin
Zdroj: produktová fotografia

Displej okrem nadpriemerného rozlíšenia ponúka ochrannú vrstvu vrátane oleofóbnej úpravy, ktorá zabraňuje zachytávania odtlačkov prstov na displeji. Hodinky zároveň disponujú IP67 certifikáciou.

Xiaomi Youpin smarthodinky IP67
Zdroj: produktová fotografia

Pravdepodobne hlavným ťahačom týchto hodiniek bude GPS + GLONASS vďaka čomu možno lepšie trackovať športové aktivity ako behanie, bicyklovanie a podobne. Hodinky poháňa akumulátor s kapacitou 420mAh, ktorý sľubuje výdrž po dobu 4 dní s aktívnymi aplikáciami. Hodinkám okrem toho nechýba ani výbava viacerých senzorov, s ktorými možno monitorovať vzdialenosť, rýchlosť, počet krokov, efektivitu cvičenia, spálené kalórie a podobne.

Xiaomi Youpin smarthodinky
Zdroj: produktová fotografia

Hodinky by sa mali začať predávať od 4. marca a distribuované by mali byť od 26. marca. Dostupné budú v dvoch farbách, v šedej a bielo-ružovej.

Zdroj: gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close