Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavilo štýlový Mi Router AX1800 s podporou Wi-Fi 6. Z „čínskej“ cenovky padnete na zadok

Druhý Wi-Fi router s podporou Wi-Fi 6 od Xiaomi prichádza so šialene nízkou cenovkou, teda minimálne na domácom trhu

Spoločnosť Xiaomi počas dnešného dňa oficiálne predstavila v poradí druhý Wi-Fi router s podporou najnovšieho štandardu Wi-Fi 6. Novinka z portfólia populárneho čínskeho výrobcu elektroniky však nie je obyčajným Wi-Fi routerom s trčiacimi anténami. Tentokrát si výrobca dal záležať nie len na funkčnosti zariadenia, ale aj na jeho vonkajšom vzhľade a musíme uznať, že model Mi Router AX1800 sa jednoznačne zaradí medzi najkrajšie Wi-Fi routre na trhu a niet pochýb, že si nájde naozaj obrovské množstvo potencionálnych zákazníkov, informuje zahraničný technologický portál Gizchina.com.

Nový Mi Router AX1800 aka „Cool Black Magic Cube“

xiaomi mi router ax1800 2
Zdroj: Produktová fotografia

Xiaomi Mi Router AX1800 prichádza s hranatým čiernym dizajnom, pričom je rozdelený do 4 segmentov s trojuholníkovými vnútornými blokmi. V pomerne atraktívnom dizajne sa skrývaja dvojica antén, ktoré spoločnými silami zabezpečujú 360-stupňové pokrytie signálom. Ako môžete sami vidieť, produktové fotografie zároveň odhaľujú aj pomerne masívne vyzerajúcu štruktúru chladiaceho systému.

V útrobách routeru sa nachádza 5-jadrový procesor IPQ6000 (4 jadrá A53 bežiace na frekvencii 1,2 GHz + nezávislé jadro pre umelú inteligenciu) od spoločnosti Qualcomm, 256 MB RAM a 128 MB ROM, pričom na vonkajšej strane zariadenia nájdeme 1 gigabitový WAN port a trojicu LAN portov.

Samozrejmosťou je podpora dvojpásmovej Wi-Fi na 2,4 GHz / 5 GHz, pričom každá z frekvencii podporuje dvojicu výkonných nezávislých zosilňovačov signálu Qorvo. Vďaka tomuto riešeniu sa zlepšuje pokrytie signálom až o 50 percent, pričom zvyšuje silu signálu až o 4 dB. Technológia tak umožňuje paralelné bezdrôtové prenosové rýchlosti na úrovni až 1 775 Mbps. Oproti predchodcovi AC1200 tak ide o zlepšenie až o 52 percent.

xiaomi mi router ax1800 specs
Zdroj: Produktová fotografia

Novinkou je aj technológia OFDMA (Orhogonal Frequency-Division Multiple Access), ktorá umožňuje odoslanie údajov na rôzne zariadenia prostredníctvom jediného prenosu. Spomenúť ale určite treba aj ďalšie pokročilé funkcie ako mesh networking, či možnosť pripojiť až 128 zariadení súčasne.

Mi Router AX1800 sa už o pár hodín dostáva do predpredaja, v ktorom bude dostupný za 299 čínskych juanov, čo je v prepočte 39 eur. Mimo predpredaja bude stáť router v prepočte 43 eur, čo nie je na čínske pomery vôbec zlá cenovka. Jeho dostupnosť, či cena v našich končinách známa nie je, no ak bude router neskôr dostupný, určite musíme počítať s cenovkou cez 60 eur.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close