SpravodajstvoXiaomiZariadenia

Xiaomi predstavilo nový Mi Gaming Laptop s grafickou kartou NVIDIA GTX 1060 a procesorom Intel Core 7. generácie

Čínsky výrobca Xiaomi sa po celkom dlhom pôsobení na trhu, konečne aspoň čiastočne zapája do herného priemyslu. Na včerajšej konferencii spoločnosť predstavila nový Mi Gaming Laptop, ktorý prichádza s celkom slušnou výbavou a bohate postačí aj tým náročnejším hráčom.

Z hľadiska výbavy trošičku zaostáva za konkurenciou

Xiaomi Mi Gaming Laptop je vybavený 15,6-palcovým Full HD displejom, ktorý je pre herný notebook samozrejmosťou. V jeho útrobách nájdeme procesor Intel Core 7. generácie, 16GB operačnej pamäte RAM a grafickú kartu NVIDIA GTX 1060. Z hľadiska úložiska, v štandardnej výbave by sa malo nachádzať 256GB SSD úložisko a 1TB HDD.

Špeciálny chladiaci systém

Spoločnosť Xiaomi sa v prípade nového herného notebooku, zamerala hlavne na vynikajúci chladiaci systém, ktorý by mal zvládať aj tie najnáročnejšie dlho trvajúce lan párty. Prepracovaný chladiaci systém prichádza aj s jednou vymoženosťou, zatiaľ známou pod prezývkou hotkey turbo cooling. Ten má fungovať celkom jednoducho. V prípade, že je zariadenie príliš horúce, stačí stlačiť špeciálne tlačidlo na klávesnici, vďaka čomu na pár minút zvýšite výkon chladiaceho systému. Chladiaci systém by mal počas turbo módu schladiť zariadenie o 3 až 5 stupňov Celzia za 10 minút.

Zdroj: Xiaomi

Notebook nezaostáva ani z hľadiska audio vybavenia a ďalších vymožeností. V notebooku nájdeme Sony Hi-Res Audio 2 x 3W reproduktory pracujúce s technológiou Dolby Sound. Základnou výbavou notebooku by mala byť aj RGB podsvietená klávesnica s 5 macro tlačidlami a z hľadiska pripojiteľnosti, je notebook vybavený až 10 rôznymi portami, ktoré by mali bohate postačiť pri bežnom hraní hier.

Predstavené boli hneď 4 verzie

Spoločnosť Xiaomi predstavila hneď dva modely nového Mi Gaming Laptopu. Lacnejší variant ponúka procesor Intel Core i5 a grafickú kartu NVIDIA GTX 1050Ti. Jeho cena je pre čínsky trh stanovená na 5999 Yuanov, v prepočte cca 770 eur. Drahší a zároveň výkonnejší brat s vyššie spomínaným procesorom i7 a grafickou kartou NVIDIA GTX 1060, by sa mal v Číne predávať za cca 1150 eur. Každá z týchto dvoch verzií zároveň ponúka možnosť s 8GB RAMkou a 128GB SSD úložiskom a 1TB HDD úložiskom. Ich dostupnosť mimo Ázie zatiaľ známa nie je, no určite by sa nikto z nás nenahneval novým konkurentom pre notebooky od Lenova, Asus, Aceru alebo Asusu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Xiaomi)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close