Xiaomi

Xiaomi predstavilo novú sériu inteligentných žiaroviek Yeelight Mesh. Cena základnej žiarovky začína na 6 eurách

Pre fanúšikov spoločnosti Xiaomi nie je žiadnou novinkou, že čínsky technologický gigant vlastní hneď niekoľko menších firiem, ktorých produkty sú vo väčšine prípadov financované prostredníctvom crowdfundingových kampaní. Jednou z takýchto spoločností je aj Yeelight, ktorá sa už niekoľko rokov zameriava na vývoj inteligentných svietidiel a žiaroviek. Spoločnosť Yeelight o svojich nových produktoch väčšinou masovo neinformuje, no nová rada produktov Yeelight Mesh určite za zmienku stojí. Nové žiarovky od tejto spoločnosti totižto prichádzajú s novou technológiou bezdrôtového pripojenia, ako aj s vylepšenou komunikáciou medzi sebou a inými zariadeniami. 

Yeelight Mesh

Najväčšou novinkou nových produktov od spoločnosti Yeelight je implementácia novej technológie Bluetooth Mesh, ktorá sa stáva novou centrálnou komunikačnou technológiou, medzi jednotlivými zariadeniami  Xiaomi Smart Home. Táto technológia sa používa na ovládanie veľkého počtu zariadení súčasne a to bez akéhokoľvek zníženia prenosovej rýchlosti, či už medzi zariadeniami, alebo medzi samotným ovládačom (smartfón s aplikáciou Mi Home).

Zdroj: Xiaomitoday

Technológia umožňuje pripojenie ešte väčšieho počtu zariadení ako doteraz, pričom je každé jedno zariadenie pripojené cez Bluetooth považované za malú tranzitnú stanicu, cez ktorú prechádza širokopásmové pripojenie bez akéhokoľvek prerušenia alebo spomalenia. Využitie tejto technológie taktiež znižuje spotrebu elektrickej energie, ktorá je potrebná na komunikáciu medzi zariadeniami a smartfónom, na vynikajúcich 0,5W.

Cena sa odvíja od konkrétneho balíku

Najlacnejšia inteligentná žiarovka od spoločnosti Yeelight by mala vychádzať na zhruba 6 eur, no výrobca ich vo väčšine prípadov bude ponúkať v rôznych balíkoch, s ktorými rozžiarite celú domácnosť. Cena najväčšieho balíku by sa mala vyšplhať na znesiteľných 175 eur. Všetky nové produkty sú ale aktuálne dostupné iba prostredníctvom crowdfundingovej kampane, ku ktorej majú aktuálne prístup iba zákazníci z Číny. Ak bude ale spoločnosť Yeelight postupovať podobne ako v minulosti, všetky produkty by sa mali časom dať zohnať aj cez niektoré čínske eshopy. 

Tip pre vás  Xiaomi Mi Band 4 vs Mi Band 3. Aké sú najväčšie rozdiely a ktorý fitness náramok je pre vás ten pravý?

Zdroj: xiaomitoday.com, úvodný obrázok (Yeelight)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close