SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi predstavilo bezdrôtovú nabíjačku schopnú nabiť prvých 10% batérie s kapacitou 4 000 mAh za 1 minútu

Xiaomi predbieha konkurenciu. Nastavuje nový štandard bezdrôtového nabíjania

Xiaomi opäť raz dokazuje, že dokáže vytvoriť inovatívny produkt, a nemusí to byť len smartfón. Spoločnosť prostredníctvom svojho blogu predstavila bezdrôtovú rýchlo nabíjačku, akú sme doposiaľ ešte nevideli.

Zariadenie nabije len za pár minút

Xiaomi konkrétne predstavilo bezdrôtovú rýchlo nabíjačku s výkonom 80W. V praxi to znamená, že za 1 minútu a 14 sekúnd je schopná nabiť prvých 10% batérie s kapacitou 4 000mAh. 50% nabije za 8 minút a 14 sekúnd a 100% batérie, nabije za neuveriteľných 19 minút.

„80W Mi Bezdrôtová technológia je schopná nabiť batériu s kapacitou 4 000 mAh na 10% za 1 minútu, 50% za 8 minút a 100% iba za 19 minút. Pre porovnanie, 30W Mi Wireless Charging Technology od roku 2019 bola schopná nabiť podobnú batériu na 50% približne za 25 minút a 100% za 69 minút…“

Xiaomi ďalej dodáva, že veria, že touto technológiou sa im podarí nastaviť nový štandard a to nie len v oblasti bezdrôtového nabíjania, ale nabíjania ako celku.

Spoločnosť aktuálne ešte neprezradila, kedy bude táto nabíjačka dostupnou pre širokú verejnosť vrátane ceny. Zároveň však treba dodať, že aby bol používateľ schopný využívať všetky benefity, tak aj jeho zariadenie musí podporovať tento štandard. Súčasná vlajková loď výrobcu, Xiaomi Mi 10 Ultra, ktorá bola predstavená v prvej polovici augusta, podporuje „len“ 50W. Môžeme tak očakávať, že tento nový štandard bude v praxi využiteľný až predstavením budúcoročných vlajkových zariadení z produktovej rady Xiaomi Mi 11.

Čo sa týka degradácie batérie, tak Xiaomi ešte v minulosti povedalo, že pri 120W rýchlom nabíjaní prostredníctvom kábla, dochádza k degradácii na úrovni 10% až po 800 nabíjacích cykloch (pozn. redakcie: nabíjací cyklus je jedno nabitie z 0% na 100%. Ak nabijete z 0% na 50%, tak ide o polovicu nabíjacieho cyklu). Docieliť sa im to malo podariť vďaka tomu, že batériu fyzicky rozdelili vo viac článkov. Pri nabíjaní sa teda nenabíja jedna, ale „viacero“ batérií, čím sa znížilo namáhanie batérie. Zároveň Xiaomi začalo využívať na výrobu batérií nové materiály, ako je napríklad super-vodivý materiál založený na báze grafénu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close