SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstaví Mi 10 verziu smartfónu s procesorom MediaTek. Popri ňom bude predstavená aj MIUI 12 nadstavba

Xiaomi predstaví MIUI 12 nadstavbu spolu so zariadením Mi 10 Youth Editiond 5G. Stane sa tak 27. apríla, teda v najbližší pondelok.

V priebehu včerajšieho dňa sme Vás informovali o tom, že predstavenie novej nadstavby MIUI 12 pre Xiaomi telefóny je na spadnutie. Dnes sa objavili ďalšie informácie, ktoré sa nesú v tom istom duchu. Portál Gizmochina.com prišiel so správami, v ktorých píše, že Xiaomi má v pláne predstaviť smartfón Xiaomi Mi 10 Youth Edition 5G pre čínsky región spolu po boku s pripravovanou nadstavbou. Malo by sa tak stať už 27. apríla, teda v najbližší pondelok.

Čínska verzia zariadenia Mi 10 Youth Edition 5G v porovnaní s verziou Mi 10 Lite, ktorá bol predstavená nedávno v Európe, bude disponovať periskopom s podporou 50-násobného priblíženia. Odhaľuje to reklamný plagát, ktorý zdieľala samotná spoločnosť. Okrem iného v rámci plagátu Xiaomi spomína aj nadstavbu MIUI 12.

Mi 10 Youth Edition 5G_kamery
via Gizmochina.com

Zariadenie by malo byť ďalej dostupné vo 4 rôznych vyhotoveniach. Portál konkrétne spomína verzie smartfónov 6GB/64GB, 6GB/128GB, 8GB/12GB a 8GB/256GB. Okrem iného sa očakáva, že zariadenie príde aj vo viacerých farebných vyhotoveniach.

Mi 10 Youth Edition_2
via Gizmochina.com

Očakáva sa, že zariadenie ponúkne 6,57“ AMOLED displej s vnoreným skenerom odtlačkov prstov. Okrem iného smartfón by mal byť poháňaný procesorom MediaTek Dimensity 1000. V prípade európskej verzie zariadenia v podobe Mi 10 Lite, smartfón je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 765G.

Hlavná kamera by mala disponovať 48-megapixelovým snímačom, ktorý bude doplnený o 8-megapixelový ultraširoký snímač, 5-megapixelový makro snímač a 2-megapixelový hĺbkový snímač. V prípade selfie kamery, používatelia sa môžu tešiť na 16-megapixelový snímač. Zariadenie by malo byť poháňané batériou, ktorá bude mať kapacitu 4160mAh a bude podporovať technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 20W. 

Okrem iného bol zverejnený aj plagát, ktorý hovorí o MIUI 12 nadstavbe vrátane dátumu predstavenia. Pozrieť si ho môžete nižšie.

MIUI 12_weibo plagat
via Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close