SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pre nás opäť chystá prekvapenie: Nový Redmi Note 10 Lite je na ceste! Čo prinesie?

Redmi Note 10 Lite má doplniť úspešnú sériu smartfónov od Xiaomi. Nemá však ísť o úplne nový model, predlohou mu má byť minuloročný Redmi 9S.

Modelový rad Redmi Note od Xiaomi je tento rok celkom slušne rozrastený. Spoločnosť pôvodne predstavila 4 modely, ktoré neskôr doplnil Redmi Note 10 Pro 5G určený pre Čínu, Redmi Note 10T určený pre Indiu a v neposlednom rade i Poco M3 Pro, ktorý je premenovaným základným 5G modelom na našom trhu. Tu však čínsky gigant určite nekončí. Pripravuje pre nás totiž ďalší model z populárnej série, ktorým má byť Redmi Note 10 Lite. A akú výbavu získa? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Redmi Note 10 Lite je veľmi povedomý

Nový model patriaci do populárnej série Redmi Note 10 sa objavil v IMEI databáze a odhalil tak jednu z najdôležitejších informácií o svojej výbave. Vďaka certifikácii tak poznáme modelový názov tohto zariadenia, ktorý nesie meno Curtana. Skalným fanúšikom tak už je teraz jasné, že tento názov už Xiaomi v minulosti použilo.

Meno Curtana je totiž v súčasnosti spájané s modelom Redmi Note 9S. V prípade nového Redmi Note 10 Lite by tak mohlo prísť k znovuzrodeniu ďalšieho populárneho smartfónu rovnako, ako sme to tento rok mohli vidieť u Redmi Note 8 (2021). Či to tak naozaj bude zistíme už vo veľmi blízkej dobe.

Akú výbavu by mohol získať a kde bude dostupný?

Čo sa týka výbavy, očakávame mierne vylepšenie v porovnaní s pôvodným Redmi Note 9S. V rámci úspory by však dizajn modelu mal byť zachovaný, resp. len mierne upravený. Výbavu pôvodného modelu tvorí čipset Snapdragon 720G a jeho pýchou je i 5020mAh batéria napájaná 18W nabíjaním.

Redmi Note 9S_predstaveny
Pôvodný dizajn modelu Redmi Note 9S. Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Modelu však na atraktivite uberá absencia NFC pre bezkontaktné platby. Uvidíme, v ktorých smeroch sa Xiaomi polepší a akú výbavu nám ponúkne nový Redmi Note 10 Lite. Avšak prítomnosť AMOLED displeja po vzore tohtoročnej modelovej línie by nás však veľmi potešila. Prípadne aj prítomnosť NFC čipu, ktorý je medzi používateľmi stále žiadanejším a to obzvlášť v Európe.

Čo poviete, aké vylepšenia by mohol nový model zo série Redmi Note 10 priniesť? A myslíte si, že aj tento znovuzrodený model získa takú popularitu, ako ten pôvodný? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close