SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi práve predstavilo nadstavbu MIUI 12.5. Pozrite sa, čo všetko prináša

Xiaomi pred malými chvíľami predstavilo nadstavbu MIUI 12.5. Pozrite sa, čo všetko priniesla

Xiaomi pred malými chvíľami predstavilo novú nadstavbu MIUI 12.5. Stalo sa tak ešte pred samotným predstavením nadchádzajúcich vlajkových smartfónov z produktovej rady Mi 11.  Téme sa venoval portál xiaomiadictos.com.

Nová veľká aktualizácia prináša viacero vylepšení so sústredením na súkromie, či optimalizáciu chodu systému. Rovnako pribudli aj nové animácie, ktoré sú o niečo plynulejšími a rýchlejšími.

Ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi sa rozhodlo odstrániť časť predinštalovaného softwaru. V porovnaní s konkurenčnými nadstavbami, Xiaomi počet aplikácií zredukovalo len na 9. 

MIUI 12.5 zakladne aplikacie
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Ďalšia veľká novinka, ktorou sa Xiaomi pochválilo je významné dosiahnutie úspory energie. Podľa publikovaných správ, nová verzia nadstavby MIUI 12.5 je o 25% menej energeticky náročnejšou v porovnaní s MIUI 11. 

Plynulejšie animácie

Ďalšou veľkou novinkou sú plynulejšie animácie, ktoré prešli okrem iného aj významným dizajnovými úpravami. Teraz majú vyššiu dynamickú krivku, vďaka čomu je ich prechod plynulejší a rýchlejší ako predtým.

Ďalšou novinkou sú nové Super pozadia. Toto je Mountain Snow, úžasné animované pozadie, ktoré okrem integrácie na uzamknutú obrazovku a pracovnú plochu pracuje aj v režime Always ond Display. 

Xiaomi ďalej do rozhrania integrovalo širokú škálu zvukov, ktoré by mali zvýšiť zážitok z používania zariadenia. Ide o zvuky inšpirované prírodou, či zvieratami. Ďalšou novinkou je aj integrácia nových hmatových vnemov, ktoré hlbšie využívajú technológiu Mi Haptic.

V pozornosti spoločnosti je opäť súkromie

Dobrou správou je, že Xiaomi sa opäť sústredilo na zlepšenia ochrany súkromia. Za týmto účelom boli do nadstavby implementované technológie narúšajúce prístup k polohe používateľa a boli pridané ďalšie povolenia, ktoré obmedzujú prístup do schránky, k úložnému priestoru, či k prístupu do galérie smartfónu.

Xiaomi MIUI 12.5_nove moznosti ochrany sukromia
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Xiaomi rovnako vylepšuje aj internetový prehliadač Mi Browser. Odteraz bude používateľ vždy informovaný, či je webová stránka zabezpečenou, a či beží na pozadí, alebo nie. 

Okrem iného prichádza aj služba „Semi-desktop“, ktorá umožní viac možnosti interakcií v špeciálnom režime pripomínajúcom rozhranie počítača potom, ako sa so zariadením pripojíte k externému zariadeniu, napríklad k počítaču.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close