SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi pravdepodobne už čoskoro posunie rýchle nabíjanie na novú úroveň. Certifikáciou prešla 120W rýchlonabíjačka

Certifikáciou 3C prešla rýchlonabíjačka od Xiaomi, ktorá ponúka výkon do 120W

Rýchle nabíjanie smartfónov pri výkone 100W a viac by mohlo byť už čoskoro realitou. Aspoň to hovorili správy, ktoré sa dostali na povrch v priebehu minulého týždňa prostredníctvom známeho tisptera. Vyzerá to tak, že skutočne by sa tak mohlo stať v dohľadnej dobe.

Najnovšie portál Gizmochina.com poukazuje na certifikáciu rýchlonabíjačky od spoločnosti Xiaomi, ktorá by mala ponúknuť možnosť nabíjania pri výkone až do 120W. Označenie nabíjačky je MDY-12-ED, pričom proces certifikácie prebehol 28. júna.

Portál sa odvoláva na informácie pochádzajúce z China Compulsory Certificate. Ide o certifikáciu, ktorá je bežným používateľom známa skôr pod značkou 3C.

Rýchle nabíjanie smartfónov pri výkone 100W by malo byť už čoskoro realitou. Aspoň to hovorili správy, ktoré sa dostali na povrch v priebehu minulého týždňa. Vyzerá to tak, že skutočne by sa tak mohlo stať v dohľadnej dobe. S informáciami prišiel známy tipster, ktorý to poodhalil v súvislosti s pripravovaným zariadením Xiaomi Mi Mix 4. Najnovšie portál Gizmochina.com poukazuje certifikáciou rýchlonabíjačky od spoločnosti Xiaomi, ktorá by mala ponúknuť možnosť nabíjania až do 120W. Označenie nabíjačky je MDY-12-ED, pričom proces certifikácie prebehol 28. júna. Portál sa odvoláva na informácie pochádzajúce z China Compulsory Certificate. Ide o certifikáciu, ktorá je bežným používateľom známa skôr pod značkou 3C. V súčasnosti je teda najväčšou otázkou, ktorý Xiaomi smartfón prípade s podporou rýchleho nabíjania, ktorý by dokázal využiť „silu“ certifikovanej rýchlonabijačky. Ako sme v úvode spomínali, tak najpravdepodobnejšie je, že bude dodávaná spolu so zariadením Mi Mix 4. Očakáva sa, že smartfón by mohol byť oficiálne predstavený v priebehu 4. kvartálu tohto roka. Mimochodom, za spomenutie stojí určite povedať, že na obdobnej technológií pracuje aj spoločnosť Vivo, ktorá nie je „zelenáčom“ v tejto oblasti. Tá v minulosti už ukázala prototyp nabíjačky s výkonom 120W, prostredníctvom ktorej 4 000mAh batériu bolo možné nabiť na úroveň 50% za 5 minút, pričom za ďalšie 3 minúty zariadenie sa podarilo nabiť na rovných 100%. Inými slovami, za 14 sekúnd je možné nabiť viac ako 2% batérie. Druhým dychom však treba dodať, že rýchle nabíjanie prináša so sebou aj niekoľko nevýhod. Spoločnosť Oppo, ktorá rovnako patrí medzi lídrov v tomto segmente prezradila, že používanie 40W nabíjačky degraduje v porovnaní s 15W nabíjačkou batériou výrazne rýchlejšie. Spoločnosť hovorí, že zatiaľ čo 15W pri rovnakom počte nabíjacích cyklov opotrebovalo batériu len o 10%, tak v prípade 40W nabíjačke dochádza k opotrebovaniu až na úrovni 30%.
Via Gizmochina.com

V súčasnosti je teda najväčšou otázkou, ktorý Xiaomi smartfón by dokázal využiť „silu“ certifikovanej rýchlonabijačky.  Najpravdepodobnejší scenár, na ktorý poukazoval aj známy tipster v priebehu minulého týždňa je, že to bude Mi Mix 4. Očakáva sa, že smartfón by mohol byť oficiálne predstavený v priebehu 4. kvartálu tohto roka.

Apple údajne nemá v pláne ku novým iPhonom 12 dodávať nabíjací adaptér. Zákazníci si zaň budú musieť priplatiť

Xiaomi nie jediná spoločnosť, ktorá posúva hranice

Mimochodom, za spomenutie stojí určite povedať, že na obdobnej technológii pracuje aj spoločnosť Vivo, ktorá nie je v tejto oblasti „zelenáčom“. Tá v minulosti už ukázala prototyp nabíjačky s výkonom 120W, prostredníctvom ktorej demonštrovali nabitie 4 000mAh batérie na úroveň 50% za 5 minút, pričom za ďalšie 3 minúty zariadenie sa podarilo nabiť na rovných 100%. Inými slovami, za 14 sekúnd sa im podarilo nabiť viac ako 2% batérie.

Druhým dychom však treba dodať, že rýchle nabíjanie prináša so sebou aj niekoľko nevýhod. Spoločnosť Oppo, ktorá rovnako patrí medzi lídrov v tomto segmente, prezradila, že používanie 40W nabíjačky degraduje v porovnaní s 15W nabíjačkou batériou výrazne rýchlejšie. Spoločnosť hovorí, že zatiaľ čo 15W nabíjačky pri rovnakom počte nabíjacích cyklov degradujú batériu len o 10%, tak v prípade 40W nabíjačky dochádza k opotrebovaniu až na úrovni 30%.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close