Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi pracuje na SIM karte, ktorá bude fungovať aj ako pamäťová karta

Patent spoločnosti Xiaomi odhalil, že čínsky výrobca smartfónov pracuje na hybridnej karte, ktorá kombinuje SIM kartu a pamäťový modul.

V posledných rokoch sme mohli vidieť predstavenie viacerých zariadení vrátane vlajkových lodí, ktoré neponúkli slot pre pamäťovú kartu (napríklad Google Pixel 4, iPhone 11,..). Ide o trend, ktorý núti používateľov pri kúpe nového zariadenia zvažovať kúpu smartfónu s vyššou vnútornou pamäťou. Obzvlášť keď smartfón je aktívne využívaný na natáčanie 4K videí, či na ukladanie iného multimediálneho obsahu náročnejšieho na úložný priestor. Dôvodom má byť to, že slot pre pamäťovú kartu zaberá príliš veľa priestoru. Na tento problém reaguje spoločnosť Xiaomi, ktorá zjavne pracuje na špeciálnej SIM karte, ktorá bude fungovať aj ako microSD karta.

Podľa náčrtov, ktoré sa objavili na internete, spoločnosť aktívne pracuje na karte, ktorá bude ponúkať klasickú SIM technológiu kompatibilnú s 5G, ktorá bude z druhej strany doplnená o pamäťový modul. Patent spoločnosti však odhaľuje, že nepôjde o klasickú microSD kartu dnes dostupnú na trhu. Znamená to, že táto nová technológia bude pravdepodobne exkluzívne dostupná len pre Xiaomi smartfóny a zariadenia Redmi a ďalších dcérskych spoločností.

Xiaomi patent kombinacia SIM karty a pametoveho modulu (1)
Via Gizmochina.com

Aj keď dnes každý smartfón ponúka minimálne jeden slot primárne určený pre klasickú SIM kartu, tak druhým dychom treba dodať, že viacerí výrobcovia smartfónov v minulosti ukázali zariadenia s technológiou eSIM. Inými slovami, je možné, že v budúcnosti nové zariadenia jednoducho nebudú ponúkať žiadne dedikované miesto pre vloženie SIM karty, prípade ďalších kariet. Všetko bude závisieť od technologických trendov vrátane ich aplikácií do praxe a v neposlednom rade aj od ceny.

Čo si myslíte o technológii, ktorú vyvíja spoločnosť Xiaomi. Je to dobrý nápad alebo prichádza s ňou neskoro?

Via Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close