SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi pracuje na kamerovom module, ktorý posunie kvalitu fotografií na novú úroveň

Xiaomi pravdepodobne už čoskoro posunie skokovo kvalitu kamerových modulov smartfónov na novú úroveň

Spoločnosť Xiaomi v priebehu posledných rokov sa stala jednou zo spoločností, ktorá udáva trendy. Dôvodom je, že už nejde len o spoločnosť, ktorá dobieha konkurenciu, ale sama udáva smer, ktorým sa dopredu posúva mobilný priemysel.

Kamery smartfónov Xiaomi dlho neboli hlavnou výsadou spoločnosti, ale skôr „povinnou jazdou“, ktorá prinášala priemerné kamerové moduly. To sa však pomaly, ale isto mení. Dokazujú to aj úspechy v známom rebríčku DxOMARK, kde Xiaomi so svojimi smartfónmi patrí medzi popredných hráčov. A práve v tejto oblasti to vyzerá tak, že spoločnosť ešte nepovedala posledné slovo.

Kamerový modul, ktorý vylepší ostrosť fotografií o 20%

Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Weibo publikovalo informácie, ktoré odhalili práce na novom kamerovom module, ktorý už na prvý pohľad je výnimočným. Dôvodom je, že ide o kamerový modul, ktorý sa vysúva. Na tému upozorňuje portál xda-developers.com.

Podľa publikovaných správ, vysúvací kamerový modul spoločnosti, je schopným zachytiť o 300% viac svetla, ako súčasné komerčne dostupné riešenia. Xiaomi túto technológiu pomenovalo ako Retractable Wide-Aperture Lens Technology.

novy kamerovy modul Xiaomi s vysuvacou kamerou
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Spoločnosť ďalej prezradila, že tento nový kamerový modul disponuje vylepšenou technológiou stabilizácie obrazu, ktorá je schopnou zabezpečiť o 20% ostrejšie fotografie, ako súčasné snímače.

Xiaomi na ďalšie informácie bolo skúpe. V každom prípade však môžeme očakávať skokové vylepšenie kvality fotografií. Druhým dychom však musíme povedať, že dnes nevieme povedať, kedy bude táto technológia dostupnou. Predpokladáme, že spoločnosť ju uvedie do praxe niekedy v druhej polovici budúceho roka. Inými slovami, v zariadení Mi 11, ktorého predstavenie sa očakáva už v priebehu prvej polovice nasledovného kvartálu roka, to nebude.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close