SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi potvrdzuje vybrané špecifikácie ešte nepredstaveného zariadenia Redmi K20. Máme sa na čo tešiť

Oficiálne predstavenie smartfónu Xiaomi Redmi K20 sa nezastaviteľné blíži, stať sa tak má 28. mája, teda už o pár dní. O zariadení Xiaomi Redmi K20 sme doposiaľ mohli počuť viacero špekulácií, ktoré dodnes neboli nikým kompetentným potvrdené. Na tému upozorňuje portál FoneArena.com.

CEO Redmi Lu Weibing potvrdzuje vybrané špecifikácie

CEO spoločnosti Redmi zdieľal na sociálnej sieti Weibo niekoľko statusov, v rámci ktorých prezradil viacero špecifikácií zariadenia. O mnohých sa už špekulovalo dlhšie.

Napríklad, že smartfón Redmi K20 bude disponovať AMOLED displejom, ktorý bude disponovať vstavaným skenerom odtlačkov prstov 7. generácia. Skener, ktorý bude snímať odtlačok prstov bude možno prirovnať kamere s veľkosťou pixelu 7.2μm. Zároveň, plocha snímača bude 15% väčšia. Ďalej, skener odtlačkov prstov prešiel vylepšeniami aj po softwarovej stránke. Vo výsledku, rýchlosť odomknutia zariadenia sa zvýši o 10%, a zároveň sa zvýšila úspešnosť odomknutia zariadenia za nie laboratórnych podmienok (napr: za zlých svetelných podmienok, nízkej teplote, suchých prstov,…).

Redmi K20 skener odtlackov prstov v displeji_2
Zdroj: Lu Weibing (Weibo)

CEO Redmi ďalej potvrdil, že batéria zariadenia bude 4000mAh. Zároveň bude disponovať inteligentným AI manažmentom, ktorého cieľom je optimalizácia spotreby energie pri aplikáciách a hrách. Používatelia to pocítia napríklad v situáciách, kedy smartfón uspia – následne nastane optimalizácia využívania batérie.

Redmi K20 bateria 4000mAh
Zdroj: Lu Weibing (Weibo)

Poslednou informáciou, ktorú CEO spoločnosti zverejnil je, že telefón bude disponovať procesorom Qualcomm Snapdragon 855 a 48MP Pop-up selfie kamerou.

Zdroj: Weibo via FoneArena.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close