fbpx
RecenzieSpravodajstvoXiaomi

Testovali sme jednu z najdostupnejších Bluetooth myši od Xiaomi. V akciách stojí okolo 20€ | RECENZIA

Bez myšky sa v prípade počítačov nezaobídete. Teda ak nie ste „masochista“ . Do redakcie sme objednali niekoľko myšiek od Xiaomi, ale nie hocijakých. Objednali sme 4 kusy bezdrôtovej myšky – Xiaomi Wireless Mouse Lite 1200DPI .  Myšku\y sme samozrejme následne ako prišla podrobili nášmu redakčnému testu a nižšie Vám prinášame pocity z jej používania. Predtým ako však začnete čítať naše pocity z používania tejto myšky, prosím, berte do úvahy, že stojí menej ako 30€ pričom ju často možno získať v akciovej ponuke okolo 15€ až 20€.

Xiaomi Bluetooth myš

Original Xiaomi Portable Mouse Mi Mouse Bluetooth 4.0

Hneď na úvod musíme povedať, že doteraz sme fungovali len s „drôtovými“ myškami. Dôvod je jednoduchý, každý deň si zahráme nejakú tú hru kde nám ide o odozvu. Inými slovami, v prípade strielačok je dobrá každá milisekunda čo vám potvrdí každý jeden hráč akčných hier (my sme fanúšikmi Counter Strike-u). Začnime však postupne. Myšku sme si objednali z e-shopu Geekbuying kde nás milo prekvapilo, že spolu s myškou prišli aj baterky a to aj napriek tomu, že v popise bolo, že v balení nie sú.

Myš sama o sebe dizajnovo vyzerá skvelo, ale hneď v úvode musíme povedať, že to nie je herná myška, ale skôr „kancelárska“. V balení nájdeme samotnú myšku spolu s recieverom, ktorý využijete v prípade ak nie ste fanúšikom Bluetooth technológie. Zároveň treba povedať, že myš je o niečo menšia ako „klasické“ myšky. Je totiž o niečo chudšia a treba si na to zvyknúť. Nám to trvalo pár hodín.

Original Xiaomi Portable Mouse Mi Mouse Bluetooth 4.0_2
Zdroj: vlastný

Myš z hľadiska konštrukcie je vyhotovená na jednotku. Kov v kombinácii s kvalitným plastom. Nikde nič nevŕzga a všetko drží spolu pevne. Niekoľkokrát nám dokonca padla na zem asi z výška 1 meter, vzhľadom na to, že ju nepoužívame len s počítačom, ale aj s chytrou TV. Vo výsledku musíme povedať, že konštrukcia je doteraz neporušená a myška je zároveň odolná aj voči „tvrdšiemu“ zaobchádzaniu.

Xiaomi Mi Mouse Bluetooth_3
Zdroj: vlastný

Z hľadiska konektivity myška ponúka prepojenie s počítačom buď prostredníctvom recieveru, ktorý vám zaberie USB slot alebo prostredníctvom Bluetooth technológie. Z hľadiska odozvy je to takmer jedno, ktorú technológiu využívate. Pocitovo reciever je však o niečo lepší, ale určite sa nejedná o hernú myšku, skôr o kancelársku. My sme s myškou skúšali hrať niekoľko hier, stratégie nám išli viac menej ako s klasickou myškou. Nebol problém ani s hrami ako LOL, Dota a ďalšie, ale v prípade Counter Strike-u kde je dôležitá každá milisekunda tak sme pocítili „nevýhodu“.  Na druhej strane často chodíme na obchodné stretnutia, tam sme veľakrát upútali s touto myškou pozornosť. Inými slovami, myška nie je vhodná na aktívne hranie hier, ale na druhej strane je vhodná ako na domáce tak aj na reprezentatívne použitie ako aj na kancelársku prácu. Medzi jednotlivými technológiami prenosu informácií (bluetooth/reciever) prepínate kliknutím na mierne vystrčenú ikonku zo spodnej časty myšky.

Zdroj: vlastný

Aby sme však zhrnuli naše pocity z požívania tejto myšky, tak môžeme bez výčitok svedomia povedať, že myš je vhodná na bežnú kancelársku prácu ako aj prácu s grafickými programami a prípadne na hry, kde nezohráva významnú úlohu odozva, napr. stratégie. Ale v prípade ak ste vášnivým hráčom akčných hier tak zostaňte radšej pri klasických drôtových myškách. Myšku sme si objednali z e-shopu nižšie a došla nám cca do 10 dní.

Xiaomi Bluetooth myš

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close