SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ponúkne nové možnosti, ako si budeme môcť prispôsobiť funkciu ambientného podsvietenia

Xiaomi v nadstavbe MIUI ponúkne nové možnosti, ako si budete môcť prispôsobiť ambientné podsvietenie. Tešiť sa môžeme aj na nové animácie.

Ambientné podsvietenie je jednou z funkcií, ktorá patrí medzi vcelku žiadané. Ponúka totiž možnosť byť informovaný o notifikáciách bez toho, aby ste musel fyzicky zapínať zariadenie. Funkcia je však dostupná len pre smartfóny s typom displeja AMOLED. Dôvodom je, že tento typ displeja používa inú technológiu zobrazovania pixelov, ako je to v prípade LCD panelov. Vráťme sa však späť k téme a tou je Ambientné podsvietené v MIUI nadstavbe. Téme sa venoval portál c.mi.com.

Xiaomi v rámci nastavení Ambientného podsvietenia implementovalo aplikáciu MIUI Themes, ktorá obsahuje bohatú nádielku prispôsobení. Ako môžete vidieť nižšie na obrázkoch, tak v rámci nastavení pribudla ikonka štetca, prostredníctvom ktorej si môžete prispôsobiť vizualizáciu jednotlivých obrázkov, prípadne ich kompletne zmeniť.

MIUI_nove prisposobenie ambientneho podsvietenia
Zdroj: c.mi.com

V rámci tejto aplikácie budete mať následne dostupné desiatky obrázkov vrátane animácií, ktoré sú rozriedené do rôznych kategórií – od jednoduchých obrázkov, cez rôzne futuristické vizualizácie až po umelecké diela. Okrem iného databáza týchto vizualizácií sa neustále rozširuje vďaka vývojárom tretích strán. Používateľ si následne vyberie ním preferovaný obrázok/animáciu, ktorú si stiahne do smartfónu. Tie si okrem iného bude môcť ešte prispôsobiť v rámci súčasných možností.

MIUI_nove prisposobenie ambientneho podsvietenia_2
Zdroj: c.mi.com

Čerešničkou na torte sú vizualizácie, ktoré sa menia v závislosti od toho, kde sa nachádzate, prípadne aké je počasie. Znamená to, že napríklad keď bude slnečno, tak sa ukáže vizualizácia so Slnkom, na druhej strane, keď bude pršať, tak uvidíte vizualizáciu s dažďom. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko ukážok tohto typu vizualizácií s maskotom Xiaomi.

Musíme však dodať, že tieto nové možnosti prispôsobenia  sú aktuálne dostupná len pre čínske verzie zariadení, ktoré sú zapojené v rámci BETA programu. Inými slovami, ak máte smartfón zakúpený v Global verzii, tak si na tieto vylepšenia budete musieť ešte počkať. V každom prípade tieto nové možnosti prispôsobenia vyzerajú zaujímavo.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close