SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pokračuje v redukovaní funkcií v MIUI nadstavbe. Vieme, ktorých smartfónov sa to týka!

Xiaomi majiteľom menej výkonných smartfónov postupne odstraňuje funkcie.

MIUI nadstavba vo všeobecnosti patrí medzi populárne nadstavby výrobcov smartfónov. Dôvodom sú nielen funkcie, ale aj skvelá optimalizácia rozhrania. Nuž, MIUI nadstavba sa vo verzii 12 v mnohých prípadoch niesla v duchu občasného sekania, čo zamŕzania smartfónu. To je aj jeden dôvod, prečo sa napríklad v nedávnej minulosti  nadstavba od Xiaomi nedostala medzi 10 najlepších nadstavieb výrobcov smartfónov v rámci prestížneho hodnotenia Master Lu. Xiaomi si to dobre uvedomuje a to je aj jeden z dôvodov, prečo postupne osekáva jednotlivé funkcie, či moderné animácie v slabších a menej výkonných zariadeniach.

V minulosti sme písali napríklad o tom, že Xiaomi nedávno odstránilo funkciu Centrum Ovládania pre niekoľko smartfónov. Išlo napríklad o modely ako Redmi Note 9, Redmi 9, Redmi 9A, Redmi 9C a ďalšie.

Xiaomi okresáva ďalšie funkcie v MIUI

Najnovšie sa na Twitter účte XIAOMIUI objavili správy, ktoré hovoria o postupnom okresávaní ďalších funkcií a vlastností pre niekoľko Redmi smartfónov. Ako môžete vidieť nižšie, tak majitelia vybraných smartfónov postupne dôjdu o animácie v aplikácii Bezpečnosť, ktoré sú po novom viac lineárnejšími a menej nápaditými v porovnaní s minulosťou.

Samozrejme, spoločnosť to nerobí len tak. Skrýva sa za tým optimalizácia procesov, hlavne aby si aplikácie vyžadovali menej zdrojov zariadenia. Rovnako musíme dodať, že hoci táto nová politika spoločnosti zasiahla zatiaľ len Centrum ovládania a aplikáciu Bezpečnosť, tak nevylučujeme, že do budúcnosti budú ovplyvnené nielen ďalšie systémové aplikácie, ale aj systém ako taký. Nešlo by pritom ani o tak nečakaný krok zo strany spoločnosti. Dôvodom je, že napríklad funkčnosť MIUI 12.5 nadstavby, sa od zariadenia k zariadeniu líši.  Týka sa to ako funkcií, tak aj dizajnových prvkov systému vrátane animácií.

Podľa publikovaných správ, zmeny vyššie zasiahnu opäť modely smartfónov, ktoré patria do kategórie dostupnejších. Ide napríklad o zariadenia ako Redmi Note 8, či Redmi 9C a ďalšie.

Via xiaomiadictos.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close